Reklama

Reklama

Ponowne otwarcie łódzkiego EC1! Wracają seanse w planetarium z nowym pokazem „Gwiazdozbiory południowego nieba”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponowne otwarcie łódzkiego EC1! Wracają seanse w planetarium z nowym pokazem „Gwiazdozbiory południowego nieba” - Zdjęcie główne

Ponownie otwiera się Planetarium oraz Centrum Nauki i Techniki EC1 - od weekendu 13 lutego na gości czekają nowe pokazy oraz wystawy (fot. UMŁ) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Po miesiącach uśpienia Centrum Nauki i Techniki oraz Planetarium EC1 w Łodzi ponownie otwiera się dla zwiedzających. Od 13 lutego w ofercie wiele atrakcji m.in. oprowadzenie z przewodnikiem po wystawie „Przetwarzanie energii” czy doświadczenie angażującej zmysły wystawy „Tajemnice pyłków”.

Reklama

W planetarium EC1 w Łodzi ruszają pokazy dla dzieci i dorosłych  

!reklama!

Na weekend otwarcia EC1 dla młodszych i starszych zwiedzających przygotowało wiele niespodzianek.  Ponad 8 tys. m2 wystaw, prawie 200 eksponatów na 5 piętrach jest gotowych na przyjęcie gości.

Pierwsze poranne pokazy kierowane są do najmłodszych widzów, którym centrum proponuje seanse „Polaris”, „Kosmos dla najmłodszych” oraz „Przygody Rosetty i Philae”.

Od 13:30 kopułę przejmą pokazy dla starszych widzów, jednym z nich są nowe „Gwiazdozbiory południowego nieba”, podczas których będzie można zwiedzić te rejony nieboskłonu, których nie widać z naszej północnej półkuli Ziemi. Od wtorku do piątku pokazy dziennie, które będą odbywać się o godz. 17:00 i 18:30.

Wiele ciekawych ekspozycji i koncert walentynkowy w przestrzeniach EC1 w Łodzi

Zwiedzanie EC1 z animatorami po historycznej wystawie „Przetwarzanie energii” odbywa się w weekendy o godzinach: 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15, 16:15 i 17:15. Od wtorku do piątku oprowadzanie rozpoczyna się o godz. 12:15, 14:15 i 16:15. Wzrok, słuch, węch i dotyk – czyli aż cztery z pięciu zmysłów zaangażujemy na wystawie „Tajemnice pyłków”, którą odwiedzający znajdą na 3. piętrze, w Chłodni Kominowej.

To nie koniec atrakcji. Dla zwiedzających dostępna będzie również wystawa słynnych kostiumów z kultowych polskich filmów, którą można oglądać w NCKF Sport.  Ekspozycję zapowiadającą wystawę „Kino Polonia” w Narodowym Centrum Kultury Filmowej oglądać można w Strefie Wystaw Czasowych Centrum Nauki i Techniki EC1 — na parterze, tuż przy głównym wejściu.

Z okazji walentynek EC1 przygotowało koncert. 14 lutego o godzinie 18:00 w przestrzeni historycznej kotłowni zagra Mateusz Tranda – znakomity gitarzysta akustyczny. Repertuar zostanie dobrany do okazji, jaką jest Dzień Zakochanych. Koncert będzie transmitowany on-line a bilety na tę i inne atrakcje można znaleźć w kasach oraz pod wskazanym adresem internetowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy