Reklama

Reklama

Poseł Włodzimierz Tomaszewski składa projekt ustawy ratującej łódzkie kamienice

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Poseł Włodzimierz Tomaszewski składa projekt ustawy ratującej łódzkie kamienice  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Poseł Włodzimierz Tomaszewski przedstawił projekt ustawy o Narodowym Funduszu Rewitalizacji i Rozwoju Łodzi. Zakłada on stworzenie rozwiązań prawnych, które umożliwią ratowanie łódzkich kamienic. 

Reklama

Rozwiązanie proponowane przez posła Prawa i Sprawiedliwości zakłada stworzenie państwowego fundusz celowego, który, jak czytamy w projekcie ustawy, powstałby

“W trosce o zachowanie architektonicznego i kulturowego dorobku Łodzi, stanowiących spuściznę narodową w dziedzinie dóbr kultury z zakresu kompleksów architektonicznych, sztuki obrazu filmowego i awangardy...”

Fundusz byłby finansowany zarówno z darowizn i dobrowolnych wpłat, jak również z dotacji celowych z budżetu państwa, zbiórek i innych dochodów ustalonych przez Radę Ministrów. Środkami Funduszu dysponowałby Społeczny Komitet Rewitalizacji i Rozwoju Łodzi, którego skład byłby wybierany przez ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa oraz przez Prezesa Rady Ministrów. Według propozycji posła Tomaszewskiego środki zgromadzone w Funduszu byłyby przeznaczane na 3 główne cele: rewitalizację starej zabudowy miasta Łodzi, remont i zabezpieczenie budynków znajdujących się na trasie powstającego podziemnego tunelu między dworcem Łódź Fabryczna a dworcem Łódź Kaliska i stacją Łódź Żabieniec oraz inwestycję w nieruchomości zwiększającymi atrakcyjność turystyczną i ekonomiczną Łodzi.

!reklama!

Aby złożyć projekt ustawy do Marszałka Sejmu potrzebnych jest co najmniej 15 podpisów posłów. Jak zapewnia Włodzimierz Tomaszewski, jest po rozmowach z parlamentarzystami i zdobycie wymaganych podpisów nie powinno stanowić problemu. Projekt powinien zatem trafić do laski marszałkowskiej w przyszłym tygodniu.

O tym, jak wyglądało tworzenie projektu ustawy mówił jego autor poseł Włodzimierz Tomaszewski.

- Ponad miesiąc temu, w listopadzie, prezentowałem wstępną wersję projektu ustawy, która miałaby służyć Łodzi. Dzisiaj, po wielu tygodniach uzgodnień i konsultacji, także o charakterze prawnym, ten projekt jest gotowy. Zamierzamy go skierować do laski marszałkowskiej, po zebraniu wymaganych 15 podpisów poselskich. Mam deklaracje posłów także ze strony Porozumienia Jarosława Gowina, myślę, że również także i innych, którzy będą chcieli się w to zaangażować - powiedział Włodzimierz Tomaszewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy