Reklama

Reklama

Poseł z Łodzi domaga się natychmiastowego zamknięcia kościołów. „Trzeba podjąć jednoznaczną decyzję”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Poseł z Łodzi domaga się natychmiastowego zamknięcia kościołów. „Trzeba podjąć jednoznaczną decyzję” - Zdjęcie główne

Zdjęcie z niedzielnej mszy świętej w kościele przy ul. Farnej w Łodzi (fot. materiały prasowe)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tomasz Trela, wybrany do sejmu z łódzkiej listy Lewicy, apeluje do rządu, by ten podjął decyzję o zamknięciu kościołów na Wielkanoc. Swój apel popiera zdjęciem z niedzielnej mszy świętej z jednego z łódzkich kościołów. To jednak nie przekonuje innego łódzkiego posła z drugiej strony politycznej sceny - Włodzimierza Tomaszewskiego.

Reklama

Tomasz Trela przedstawia zdjęcia z mszy z kościoła w Łodzi. „Tam powinien wejść sanepid w asyście policji”

Zdaniem łódzkiego posła Lewicy na niedzielnych mszach nikt nie przestrzega zasad bezpieczeństwa. 

!reklama!

Jako dowód Tomasz Trela zaprezentował podczas konferencji prasowej zdjęcie z niedzielnej mszy świętej z kościoła mieszczącego się przy ul. Farnej w Łodzi. Widzimy na nim, że osoby w kościele nie przestrzegają zasady dystansu społecznego.

- To, co się dzieje w kościołach, może spowodować utratę zdrowia, a nawet życia osób, które idą na msze święte - twierdzi Tomasz Trela. - Nie jestem przeciwko wierze, ani przeciwko wiernym, ale uważam, że w tej kryzysowej sytuacji powinniśmy się ze sobą solidaryzować. Można włączyć mszę w radiu, w telewizorze albo w internecie i ten bardzo trudny czas przeczekać - dodaje.

W związku z tą sytuacją, Tomasz Trela wystosował pisma do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Zdrowia z apelem o przeprowadzenie kontroli związanej z przestrzeganiem zasad sanitarnych w kościołach w całej Polsce. 

- Jeżeli nie są one przestrzegane, to tam powinien wejść sanepid w asyście policji i powiedzieć proboszczowi oraz hierarchom, że ten kościół nie może funkcjonować, bo nie są tu przestrzegane zasady. Nie ma w Polsce miejsca ani czasu na „święte krowy” - mówi Trela.

Polecamy: W hali EXPO w Łodzi uruchomiono szpital tymczasowy! Wojewoda sięga po ostatnią deskę ratunku w walce z koronawirusem w województwie łódzkim [zdjęcia]

Kościoły w Łodzi i w kraju zamknięte na Wielkanoc? Tomasz Trela: „Trzeba podjąć jednoznaczną decyzję”

Poseł Trela jest zdecydowany, by kościoły zostały zamknięte na czas trzeciej fali koronawirusa. To oznacza także zamknięcie ich drzwi w trakcie Wielkanocy, czyli najważniejszego święta dla chrześcijan. 

- Trzeba podjąć jednoznaczną decyzję. Kościoły na ten czas powinny zostać zamknięte. Księżą powinni porozumieć się z stacjami radiowymi i telewizyjnymi, a msze powinny być transmitowane tak, by każdy mógł się pomodlić - mówi Trela.

Zupełnie innego zdania jest poseł Włodzimierz Tomaszewski.

- To w żadnym wypadku nie jest dobre rozwiązanie. W większości kościołów te rygory są bardzo mocno przestrzegane. Księżą pilnują, by odległości i inne obostrzenia były przestrzegane - twierdzi Tomaszewski. - Życie duchowe musi się rozwijać - dodaje.

Polecamy: Za wskazanie sprawców 5000 zł! Zniszczyli elewację niedawno odnowionej kamienicy na rogu ul. Jaracza i POW w Łodzi

W kościołach kontrole i zamknięcia. A co z przepełnioną komunikacją miejską?

Chociaż poseł Lewicy mocno optuje za zamknięciem kościołów, to w pozostałych tematach na razie nie ma zamiaru interweniować w podobny sposób. Mowa m.in. o przepełnionych pojazdach komunikacji miejskiej w Łodzi.

- Działania powinny też być w tym temacie podejmowane, bo przecież z tego co wiem, konkretne obostrzenia są - podkreśla Trela.

I dodaje: - Natomiast trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że ludzie do pracy czy na różne zajęcia muszą dojeżdżać. Dlatego komunikacji miejskiej zamknąć nie możemy, natomiast kościoły na czas trzeciej fali pandemii zamknąć możemy. Te sytuacje są podobne, ale niestety nieporównywalne - kończy Tomasz Trela. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy