Reklama

Reklama

Posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska wydała oświadczenie w sprawie wypowiedzi ministra Krzysztofa Szczerskiego [OŚWIADCZENIE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska wydała oświadczenie w sprawie wypowiedzi ministra Krzysztofa Szczerskiego [OŚWIADCZENIE] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nie zapadła jeszcze decyzja ze strony prezydenta Adrzeja Dudy, kto będzie marszałkiem-seniorem otwierającym obrady nowej kadencji Sejmu. Główną kandydatką, ze względu na wiek, jest posłanka z Łodzi Iwona Śledzińska-Katarasińska. Na temat jej kandydatury na to stanowisko wypowiedział się sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, co spowodowało reakcję samej zainteresowanej, która przesłała do mediów swoje oświadczenie.

Reklama

Krzysztof Szczerski podczas rozmowy w radiowej Jedynce przytoczył kryteria, które powinien według Prezydenta Andrzeja Dudy spełniać kandydat na marszałka-seniora. Wskazał więc, porównując go do zmarłego niedawno marszałka-seniora Kornela Morawieckiego, że kandydat taki powinien „w pewnym sensie personifikować wysiłek Polaków w walce o wolność (…)”, by osoba ta była w tym sensie „w jakiś sposób symboliczną”. Szczerski zastrzegł jednocześnie, że prezydent Duda ma do wyboru dziesięciu kandydatów najstarszych wiekiem.

Ponieważ osoba posłanki Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej otwiera tę listę wydaje się więc naturalne, że ma największe szanse w objęciu tej zaszczytnej funkcji. Tu jednak odmienne zdanie ma minister Szczerski, który swą wypowiedzią sprowokował oświadczenie posłanki.

- Jak zestawić to z tymi kryteriami jakościowymi, które pan prezydent wyznaczył dla marszałka-seniora, żeby była to osoba, która w jakiś sposób uosabia walkę Polaków o wolność i demokrację w Polsce, ale także zadanie marszałka-seniora, jakim jest przeprowadzenie w spokoju, w sposób niekonfrontacyjny i w taki godny, spokojny sposób wprowadzić nowych posłów w prace parlamentu, to też trzeba przyznać, że pierwsza reakcja pani poseł Śledzińskiej-Katarasińskiej na informację, że mogła by być marszałkiem-seniorem, ona powiedziała, że posłuży jej ta funkcja, żeby wygarnąć zwycięskiej partii w wyborach, co o niej myśli, to raczej nie skłania ku temu, żeby ta kandydatura była kandydaturą realną - stwierdził Szczerski w radiowej Jedynce.

Posłanka zareagowała na tę wypowiedź jednoznacznie przesyłając do mediów oświadczenie, które publikujemy poniżej (pisownia oryginalna):

W związku z wypowiedzią Ministra Krzysztofa Szczerskiego (rp.pl 28.10.2019),

jakobym przyznała publicznie, że przyjęcie funkcji marszałka - seniora Sejmu RP byłoby dla mnie okazją do „ wygarnięcia zwycięskiej partii w wyborach co o niej myślę ”,

oświadczam, że jest to wypowiedź kłamliwa.

Nigdy nie użyłam takich słów ani też nie deklarowałam takich intencji. 

Oburza nie tylko samo kłamstwo, ale też jego zupełny bezsens. Prezydent ma pełne prawo wyznaczyć dowolną osobę na funkcję marszałka – seniora spośród najstarszych posłów i naprawdę nie musi się to odbywać poprzez obrzucanie błotem jednego z nich. 


/-/ Iwona Śledzińska – Katarasińska.

Łódź, dnia 28.10.2019 r.

Kolejne osoby znajdujące się na tej liście po łódzkiej posłance to Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji (77 lat), Dariusz Rosati z Koalicji Obywatelskiej (73 lata), Antoni Macierewicz z PiS (71 lat) i pięcioro 70-latków: Romuald Ajchler (SLD), Joanna Senyszyn (SLD), Jarosław Kaczyński (PiS), Ryszard Terlecki (PiS) i Eugeniusz Czykwin (KO) i Jarosław Kaczyński (PiS). Listę zamyka Krzysztof Tchórzewski (PiS, 69 lat). Kogo zatem wybierze prezydent Andrzej Duda?

Źródło: Rzeczpospolita

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy