Reklama

Reklama

Posłowie nie muszą już informować Sejmu o dodatkowych umowach-zleceniach i umowach o dzieło

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Posłowie nie muszą już informować Sejmu o dodatkowych umowach-zleceniach i umowach o dzieło - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Niezależnie od tego, ile dodatkowo zarobią, dostaną pełne uposażenie parlamentarne.

Reklama

Od początku obecnej kadencji Sejmu obowiązują zmienione wnioski w sprawie wypłaty i o przyznanie uposażenia poselskiego.

!reklama!

Z wniosków usunięto zapisy dotyczące informowania przez posłów o prowadzonej aktywności pozaparlamentarnej i uzyskiwanych z tego tytułu dochodach. W związku z tym posłowie nie muszą już informować o dochodach z umowy-zlecenia, umowy o dzieło i na wynajem lokalu.

Dotychczas było tak, że posłowie i posłanki musieli zgłaszać różne dodatkowe zajęcia na piśmie, wniosek był jawny i Sejm miał uprawnienia do tego, by go odrzucić. Takie dodatkowe zajęcia to m.in. wykłady na uczelni czy ogólnie dochody z umów o dzieło czy umów zlecenia.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli w Łodzi, że będą protestować przeciwko zniesieniu kontroli nad dodatkowymi zarobkami parlamentarzystów. Posłanka Katarzyna Lubnauer uważa, że takie rozwiązanie to prosta droga do korupcji i nielegalnego finansowania polityków.

Inaczej widzą to politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jak powiedział Radiu Łódź poseł Robert Telus:

Posłowie będą kontrolowani, nie muszą tylko podwójnie składać raportu z zarobków: u marszałka sejmu i w oświadczeniu majątkowym. W oświadczeniu wszystkie dochody są kontrolowane i do sprawdzenia dla każdego. Nie ma zatem potrzeby podwójnego raportowania zarobków.

Źródło: Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy