Reklama

Reklama

Powstaje Młodzieżowa Rada Ekologiczna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powstaje Młodzieżowa Rada Ekologiczna - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź  Czym jest rada i jak zostać jej członkiem?

Reklama

W skład Rady wejdą 32 osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia, pochodzące z całej Polski. Projekt pozwoli zaangażować młodzież w działania proekologiczne i zbudować większe poczucie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.

!reklama!

Inauguracja projektu odbędzie się podczas pierwszego posiedzenia Młodzieżowej Rady Ekologicznej we wrześniu tego roku.

Dzięki współpracy z ekspertami i instytucjami podlegającymi Ministerstwu Środowiska uzyskają ekspercką wiedzę i poznają pracę osób aktywnie zaangażowanych w ochronę przyrody. Projekt przygotuje także merytorycznie młodzieżowych liderów ekologii, co pozwoli im działać lokalnie i zwiększać świadomość ekologiczną swoich rówieśników.

Stworzenie Młodzieżowej Rady Ekologicznej pozwoli Ministerstwu poznać opinie i pomysły młodych ludzi przedstawiających swój własny punkt widzenia. Rada będzie mieć nie tylko głos doradczy, będzie też dysponować własnym budżetem przeznaczonym na przyznawanie grantów młodzieżowych na proekologiczne projekty i działania.

Rekrutacja prowadzona będzie do 9 września bieżącego roku. Formularz rekrutacyjny znajduje się na stronie internetowej Młodzieżowej Rady Ekologicznej www.mre.srodowisko.gov.pl 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy