Reklama

Reklama

Powstanie ponad 30 nowych mieszkań – budynek stanie przy ulicy Nawrot 98 [WIZUALIZACJE]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje mieszkania na działce aportowanej przez miasto. To już czwarta inwestycja realizowana w tym systemie.

- To kolejna inwestycja, gdzie miasto wnosi aportem działkę, a potem „dzieli się” z WTBS mieszkaniami. Będziemy mieli prawo kierowania lokatorów do zasobu Widzewskiego TBS, który pozostanie właścicielem i zarządcą nieruchomością – powiedziała wiceprezydent Łodzi, Joanna Skrzydlewska. 

!reklama!

Inwestycja będzie już czwartą realizowaną w podobnym systemie. Wcześniej WTBS na podobnych zasadach pozyskało od miasta działki przy ul. Kaliskiej. Budynek przy Nawrot 98 nie będzie ostatnim projektem realizowanym w ten sposób.

- Wcześniejsze inwestycje, gdzie Miasto albo wnosiło aportem działkę, albo partycypowało w kosztach inwestycji to: wybudowany w 2015 roku blok mieszkalny przy ul. Kaliskiej 11/17, gdzie dzięki temu pozyskaliśmy 62 mieszkania, blok przy Wysokiej 25/27, gdzie Miasto uzyskało 40 mieszkań. Już za rok pozyskamy kolejne 24 mieszkania w nieruchomości budowanej przy ul. Wysokiej 30 – ten budynek zostanie oddany do użytku w roku 2021. Miasto przekazało aportem spółce kilka innych działek, m.in. na ul. Skierniewickiej, Przędzalnianej, a w planach jest działka przy ulicy Oblęgorskiej. Powstaną tam kolejne mieszkania budowane przez WTBS, w których Miasto będzie także chciało mieć swój udział, czyli kolejną pulę mieszkań dla najemców komunalnych – dodaje Joanna Skrzydlewska.   

W nowym budynku przy Nawrot 98 powstanie 35 lokali 1- i 2-pokojowych. Nieruchomość z frontem pierzejowym otrzyma zielony dach oraz zadaszony parking, mieszczący 24 samochody. Mieszkania zostaną wykończone pod klucz. Przy uwzględnieniu wsparcia z funduszu dopłat, koszt metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej nie przekroczy 3 tys. zł/m kw.

Inwestycja ma pochłonąć 10 mln złotych. Procedury przetargowe budowy mają ruszyć na przełomie 2020 i 2021 roku. Planowo, nowy budynek przy Nawrot 89 ma stanąć za dwa lata.

Źródło: Urbanity.pl, Urząd Miasta Łodzi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy