Reklama

Reklama

Praca Łódź. Jak ułatwić sobie start w dorosłe życie? W Łodzi na chętnych czekają staże, bony i prace interwencyjne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Praca Łódź. Jak ułatwić sobie start w dorosłe życie? W Łodzi na chętnych czekają staże, bony i prace interwencyjne  - Zdjęcie główne

Praca Łódź. Miasto oferuje młodym osobom wsparcie na start w zawodowe życie (fot. Unsplash) |wiadomości łódzkie | Łódź | TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Praca Łódź. Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Łodzi (V)” czekają na młodych bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi. Dzięki unijnym środkom młode osoby mogą ułatwić sobie start w dorosłe życie.  

Reklama

Praca Łódź. Dzięki unijnemu programowi osoby wchodzące w dorosłe życie mogą otrzymają wsparcie na start

!reklama!

Projekt jest adresowany do osób w wieku 18 – 29 lat, także
z niepełnosprawnościami, ze szczególnym uwzględnieniem tych o niskich kwalifikacjach, z wykształceniem gimnazjalnym lub niższym, które są w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.

Uczestnicy projektu mogą korzystać z różnych form aktywizacji, w tym roku do dyspozycji bezrobotnych są jeszcze staże, bony na zasiedlenie oraz dla pracodawców – prace interwencyjne.

Staże zawodowe – mogą trwać od 3 do 12 miesięcy, osoba bezrobotna otrzymuje
w tym czasie stypendium w wysokości 1489 zł netto wypłacane przez PUP. O taki staż mogą się ubiegać młodzi bezrobotni zarejestrowani w PUP oraz pracodawcy.

Bon na zasiedlenie – to 10 tys. zł dla osoby bezrobotnej, która podejmie pracę
w miejscu oddalonym od dotychczasowego miejsca zamieszkania o co najmniej 80 km albo dojazd do pracy (i z powrotem) komunikacją publiczną zajmuje co najmniej
3 godziny dziennie. Pieniądze są przeznaczone na urządzenie się w nowym miejscu zamieszkania, a beneficjent musi utrzymać prace przez co najmniej 6 miesięcy.

Prace interwencyjne – wnioski o zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych składają pracodawcy, zatrudnienie trwa 9 miesięcy, ale przez 6 miesięcy pracodawca otrzyma częściowy zwrot kosztów poniesionych na wynagrodzenie pracownika - to ok. 1400 zł miesięcznie.

Polecamy: Zakupy Łódź. Jakie sklepy najczęściej odwiedzają łodzianie? [sonda]

Praca Łódź. Ile bezrobotnych, młodych osób jest obecnie zarejestrowanych w PUP?

W 2020 r. do rozdysponowania w ramach projektu było 14 733 176,96 zł w tym: 8 244 467,82 zł na aktywizację oraz 6 488 700,14 zł - na wsparcie dla przedsiębiorców. Ogółem w 2020 r. w projekcie uczestniczyło 2 239 osób w tym 455 bezrobotnych oraz 1784 przedsiębiorców, pracowników przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych.

W tym roku projekt ma objąć 529 osób bezrobotnych oraz 84 pracodawców, dla których przeznaczono 500 tys. zł. Na koniec lipca 2021 r. w PUP było zarejestrowanych 21 712 osób bezrobotnych w tym 3 506 do 30 roku życia.

Projekt jest współfinansowany ze środków UE, realizowany przez PUP od stycznia 2020 roku do grudnia 2022 r. Wartość projektu to 38 507 228,33 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy