Reklama

Reklama

Praca Łódź. Jest praca w Łodzi dla pań 30+!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Praca Łódź. Jest praca w Łodzi dla pań 30+! - Zdjęcie główne

Praca Łódź. Jest praca w Łodzi. Poszukiwane opiekunki medyczne. Na zdjęciu: Joanna Cyganiak, Danuta Gavrilenko, Ewa Kacprzak oraz Magdalena Budziarek (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Praca Łódź. Rozbudowany kurs zawodowy opiekuna medycznego, a następnie stabilne zatrudnienie. To oferta Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Łodzi skierowana do bezrobotnych kobiet 30+. Brzmi ciekawie? Szczegóły w artykule.

Reklama

Praca Łódź. Jest praca w Łodzi. Poszukiwane opiekunki medyczne

Praca w Łodzi szuka człowieka. A konkretniej bezrobotnych i mieszkających na terenie Łodzi pań w wieku powyżej 30 lat.

- Oferujemy bezpłatny, bardzo rozbudowany, prawie 500-godzinny kurs zawodowy na opiekunkę medyczną, stypendium na czas szkolenia, płatne praktyki zawodowe
w domach pomocy społecznej, a po przebytym kursie zatrudnienie na umowę
o pracę -
zapewnia Magdalena Budziarek, koordynator projektu „Nowy zawód – nowa praca” z Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Łodzi. 

To już kolejny nabór do takiego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.  W ramach tego projektu 25 kobiet znajdzie stałą pracę. Cztery panie, które już skończyły taki kurs opiekunki medycznej pracują w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krzemienieckiej w Łodzi. 

- Dwie z pań pracują u nas jeszcze w ramach projektu unijnego. Dwie zaś, natychmiast po skończeniu kursu zatrudniliśmy. Bardzo sobie chwalę ich pracę. A trzeba mieć świadomość, że to praca, która wymaga nie tylko dużo siły, ale i empatii - mówi Danuta Gavrilenko, kierownik zespołu pielęgniarek w DPS przy ul. Krzemienieckiej. 

Wśród Pań, które skończyły kurs, a dziś już pracują w DPS jest Joanna Cyganiak. 

- Przez całe zawodowe życie obiecywałam sobie, że będę wykonywała wszystko tylko nie... zawód medyczny. I co? Jestem opiekunem medycznym! Czuję, że jest to praca dla mnie - mimo, że niełatwa. Pracujemy z osobami starszymi, często leżącymi, borykającymi się z różnymi problemami medycznymi. Oczywiście, że większość naszych podopiecznych wymaga pomocy przy nakarmieniu czy innych podstawowych czynnościach, ale są i tacy, którzy potrzebują zwykłej rozmowy - mówi Joanna Cyganiak, opiekunka medyczna. 

Polecamy: Jest praca dla łodzian! Ruszyła rekrutacja do pracy w TME, jednej z największych firm w Łodzi

Praca Łódź. Opiekunki medyczne poszukiwane. Ile zarabia opiekunka medyczna?

Jak wynika z raportu dostępnego na stronie wynagrodzenia.pl, opiekun medyczny może liczyć za zarobki w granicach najniższej krajowej. Mowa więc o pensji rzędu około 2850 złotych brutto, co daje około 2100 złotych na rękę. 

Panie zainteresowane kursem powinny zgłosić się do Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ, mieszczącego się przy al. Politechniki 32, II piętro, p. 225 a (tel. 42 272 62 56, 42 638 57 55).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy