Reklama

Reklama

Praca Łódź. Na start dają kierowcom 6 tys. złotych. Są też oferty za prawie 13 tysięcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Praca Łódź. Na start dają kierowcom 6 tys. złotych. Są też oferty za prawie 13 tysięcy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Praca Łódź. Kierowca to zawód deficytowy. Ofert pracy w transporcie nie brakuje. Oferowane zarobki mogą robić wrażenie: 6 lub 9 tys. zł na rękę na start. Są też i takie firmy, które są w stanie zapłacić kierowcom po kilkanaście tysięcy złotych.

Reklama

Praca Łódź. Kierowca to deficytowy zawód

!reklama!

Kierowców, czyli osób z odpowiednimi uprawnieniami - do kierowania autobusów czy tirów brakuje na rynku.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotowali Barometr Zawodów 2021. To dane, które prezentowane są w ujęciu krajowym, a także dla każdego województwa. Znajdziemy tam informacje o zawodach deficytowych, a także tych, które nie dają gwarancji zatrudnienia.

"Patrząc na zawody, które w prognozie na 2021 rok znalazły się w deficycie, widać znamiona epidemii COVID-19. Braki kadrowe pojawią się w 29 zawodach, z czego w 6 zawodach sytuacja będzie szczególnie trudna, gdyż deficyt utrzymuje się nieprzerwanie od 2015 roku, czyli od początku realizacji badania. Pogłębią się niedobory pracowników w branży medycznej. Niezmiennie, najwięcej profesji, w których odczuwalny będzie brak kandydatów do pracy, pojawi się w branży budowlanej" - czytamy w Barometrze Zawodów 2021.

Wśród zawodów deficytowych jest m.in. kierowca. To tendencja, która utrzymuje się od 6 lat. By wykonywać ten zawód należy zdobyć odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdami, a także znać język obcy.

Polecamy: Praca Łódź. Najnowsze oferty pracy w Łodzi za minimum 5 tysięcy złotych. Jest też praca za 22,5 tys. zł! [galeria]

Praca Łódź. Kierowcy mogą przebierać w ofertach

W popularnym serwisie GoWork znajduje się około 130 ofert pracy dla kierowców z Łodzi. Zarobki mogą robić wrażenie - grubo ponad 2,5 tys. euro, co daje kilkanaście tysięcy złotych netto w skali miesiąca.

Ofert pracy dla kierowców nie brakuje także na innych serwisach olx.pl czy pracuj.pl. „Kierowca międzynarodowy, kategoria C+E. Nie wymagam doświadczenie” – brzmi jedno z ogłoszeń.

Nie jest to odosobniona oferta. W przypadku innych anonsów doświadczenie również nie jest wymagane.

Jedni oferują kontrakt B2B, inni umowę o pracę. 7,2-10 tys. brutto - tyle oferują pracodawcy, ogłaszający się na olx.pl.

Kierowcy mają w czym wybierać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy