Reklama

Reklama

Pracownicy Carrefour zagrożeni – 400 managerów straci etat. Czy w Łodzi też dojdzie do zwolnień?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pracownicy Carrefour zagrożeni – 400 managerów straci etat. Czy w Łodzi też dojdzie do zwolnień? - Zdjęcie główne

Pracownicy Carrefour zagrożeni – 400 managerów straci etat. Czy w Łodzi też dojdzie do zwolnień?|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuLódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Około 3 procent pracowników Carrefour zostanie zwolnionych. Nowej pracy będzie musiało poszukać 400 osób na stanowiskach managerskich średniego szczebla.

Reklama

Celem zmian jest zmniejszenie struktury i hierarchiczności organizacji. To kolejny krok w programie „Carrefour 2020”, którego celem jest uproszczenie struktur w sklepach oraz centrali firmy. Jedną ze zmian będzie dostosowanie kompetencji pracowników do nowych potrzeb. Pod tym hasłem mieści się powołanie w sklepach punktów dla doradców klientów. Zmieni się również organizacja stanowisk w ramach działów ze świeżymi artykułami spożywczymi oraz przemysłowymi.

!reklama!

- Od 2018 roku Carrefour realizuje w Polsce plan transformacji strategicznej „Carrefour 2022”. Dwuletnie działania w oparciu o tę strategię oraz wyniki, które osiągnęliśmy, utwierdzają nas w przekonaniu, że najważniejszym kierunkiem, w którym chcemy zmierzać, jest budowanie jak najlepszych doświadczeń klientów i skupienie całej uwagi na ich potrzebach - mówi Tareck Ouaibi, wiceprezes zarządu, dyrektor operacyjny Carrefour Polska.

Zdaniem związkowców zmiany mogą dotknąć znacznie większej grupy pracowników.

- Te 400 osób pojawia się tylko w przekazie medialnym spółki. W oficjalnym piśmie przekazanym związkom zawodowym ta liczba nie pada. Jest tam natomiast informacja, że restrukturyzacja dotknie wszystkich zatrudnionych. Pracodawca zamierza zwolnić część pracowników, a reszcie zmienić stanowiska pracy i wynagrodzenia. Oczywiście należy się spodziewać, że będą to zmiany na gorsze. Jeśli ktoś nie zgodzi się na obniżkę, dostanie wypowiedzenie – mówi Paweł Skowron, przewodniczący „Solidarności” w Carrefour Polska.

Cieć handlowa Carrefour Polska zrzesza pod swoim szyldem ponad 900 sklepów, w tym: hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe i specjalistyczne. Sklep prowadzi również sprzedaż internetową. Firma jest właścicielem sieci 20 centrów handlowych o raz ponad 40 stacji paliw.

Aktualnie w Łodzi działa kilkanaście sklepów Carrefour i Carrefour Express oraz stacja paliw.

Źródło: dlahandlu.pl, money.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy