Reklama

Reklama

Pracownicze Plany Kapitałowe i Pocztylion-Arka PTE S.A. - prezentacja programu w Łodzi [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pracownicze Plany Kapitałowe i Pocztylion-Arka PTE S.A. - prezentacja programu w Łodzi [WIDEO] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W miniony piątek 7 lutego odbyła się prezentacja programu Pracowniczych Planów Kapitałowych realizowanych przez Pocztylion-Arka PTE S.A.  Prezentacja odbyła się w kameralnych przestrzeniach Teatru Małego w łódzkiej Manufakturze

Reklama

Intencją organizatora było przybliżenie idei PPK,  w tym wypadku dla średnich firm. Dotychczas, w pierwszym etapie, do PPK mogli przystąpić pracownicy dużych przedsiębiorstw, czyli takich, które zatrudniają powyżej 250 osób. Obecnie, w etapie drugim program otwarty jest dla firm zatrudniających od 50 do 250 osób. Wkrótce ma zostać otwarty etap trzeci dla pracowników pozostałych przedsiębiorstw.

PPK to, najkrócej rzecz ujmując, sposób oszczędzania na emeryturę.  Organizatorom konferencji zależało przede wszystkim na uświadomieniu pracownikom możliwości oszczędzania i pokazania im wynikających z tego korzyści. W działaniach operacyjnych oraz promocyjnych Pocztylionowi pomaga międzynarodowa firma Invesco, która wnosi do współpracy nie tylko kapitał, ale także know-how z podobnego przedsięwzięcia w Wielkiej Brytanii. Jako najważniejsze zadanie operatorzy PPK stawiają sobie odbudowanie zaufania Polaków do oszczędzania, jako formy zabezpieczenia swojej przyszłości finansowej. Zaufanie to, nadszarpnięte poważnie likwidacją OFE (otwartych funduszy emerytalnych), wymaga dużego wysiłku i pracy ze strony operatorów PPK.

Ideę oszczędzania oraz płynące z tego korzyści wraz z doświadczeniami zagranicznymi przedstawiają uczestnicy piątkowej konferencji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy