Reklama

Reklama

Pracujesz przed komputerem? Należy Ci się rekompensata!

Opublikowano: pon, 12 sie 2019 07:57
Autor:

Pracujesz przed komputerem? Należy Ci się rekompensata! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pracując przy komputerze będzie można otrzymać rekompensatę za zmęczony wzrok – donosi "Rzeczpospolita". Z prawa do świadczenia za pracę w szczególnych warunkach będą mogli korzystać urodzeni po 1948 r.

Jak donosi „Rz”, rekompensatę za pracę przy monitorze ekranowym otrzyma informatyczka, która przed Sądem Najwyższym wygrała w tej sprawie proces z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

- Ten wyrok zawiera ważną definicję pracy przed monitorem kineskopowym jako pracy w szczególnych warunkach - zauważa w „Rz” dr Tomasz Lasocki z Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak podaje „Rz”, o tego rodzaju świadczenie mogą się obiegać urodzeni po roku 1948, którzy przed 2009 rokiem wypracowali przynajmniej 15 lat stażu w szczególnych warunkach.  Orzeczenie SN może mieć zastosowanie nie tylko w kwestii ustalania stażu tytułem rekompensaty, ale tak samo wcześniejszych emerytur oraz emerytur pomostowych.

Źródło: Business Insider Polska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.