Reklama

Reklama

Prawie 30 mln złotych na aktywizację młodych bezrobotnych w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prawie 30 mln złotych na aktywizację młodych bezrobotnych w Łodzi  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź pozyskała ponad 27,7 mln złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego na aktywizację młodych bezrobotnych. Projekt rusza w styczniu i ma objąć 1384 osoby w wieku 18-29 lat, w tym osoby z niepełnosprawnościami. 

Reklama

Program aktywizacji młodych osób bezrobotnych będzie dotyczyć zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi. Dane pokazują, że w bazach PUP znajduje się ponad 2,3 tys. osób w przedziale wiekowym kwalifikującym do wzięcia udziału w programie. Łódzcy urzędnicy są przekonani, że rozwiązania proponowane dla młodych ludzi spotkają się z ich dużym zainteresowaniem.

- Środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, staże, bony na zasiedlenie, doposażenie albo wyposażenie stanowiska pracy i oczywiście pośrednictwo i fachowe doradztwo zawodowe będzie oferowane uczestnikom tego projektu. Jestem przekonana, że zainteresowanie udziałem w nim będzie duże, dlatego zachęcam młodych ludzi, aby już zaczęli szykować pomysły na mniejszy lub większy biznes i w styczniu zgłosili się po wsparcie - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi

Z kolei Piotr Bors, dyrektora Biura Promocji Zatrudnienia Urzędu Miasta Łodzi liczy na to, że już niedługo problem bezrobocia młodych w mieście przestanie istnieć.

- Biorąc pod uwagę, że Urząd Pracy ma jeszcze środki z innych źródeł na aktywizację młodych ludzi można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch lat młodzież powinna zniknąć z rejestrów osób bezrobotnych. Oczywiście pod warunkiem, że wszyscy będą chcieli i umieli skorzystać z naszej oferty - powiedział Piotr Bors

Program będzie trwać od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku.

Stopa bezrobocia w Łodzi to obecnie 4,9 proc. a w liczbach bezwzględnych 17 140 osób.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy