Reklama

Reklama

Prezes Wód Polskich twierdzi, że Łodzi grozi 40% podwyżka opłat za wodę. I apeluje do Hanny Zdanowskiej. Jest odpowiedź ZWIK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prezes Wód Polskich twierdzi, że Łodzi grozi 40% podwyżka opłat za wodę. I apeluje do Hanny Zdanowskiej. Jest odpowiedź ZWIK - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak informuje PAP Prezes Wód Polskich Przemysław Daca zwrócił się z apelem w liście otwartym do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, żeby ta wycofała się z wniosku o ponad 40-procentową podwyżkę opłat cen za wodę.

Reklama

W liście czytamy:

"Taki wniosek wpłynął 27 lutego br. do właściwej jednostki Wód Polskich. Obecnie, w tak trudnym okresie pandemii, kiedy mieszkańcy potrzebują wody niezbędnej do celów higienicznych i sanitarnych, podwyższanie cen jest nieuzasadnione. Jednoznacznie godzi także w interesy ekonomiczne obywateli, również w perspektywie kryzysu gospodarczego, który jest zapowiadany, jako konsekwencja pandemii" - napisał w liście otwartym Daca.

!reklama!

"Celem działań Wód Polskich, jako regulatora taryf wodno-ściekowych jest ochrona mieszkańców przed nieuzasadnionymi podwyżkami opłat wodno-kanalizacyjnych. Dlatego jeszcze raz apeluję o wpłynięcie na podległą pani prezydent spółkę, by wycofała wniosek taryfowy" – wskazał Prezes Wód Polskich.

Otrzymaliśmy odpowiedź Jacka Kaczorowskiego prezesa Łódzkiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji na list prezesa Wód Polskich.

„Gdyby nie utworzenie Wód Polskich, kolejnej pisowskiej instytucji, prawdopodobnie w wielu miejscach w Polsce m.in w Łodzi nie byłoby podwyżek cen wody.

Podwyżki cen prądu i galopująca inflacja to też efekt rządów PiS. Łódzka woda nadal zostanie jedną z najtańszych i najlepszych w Polsce, a pan prezes Deca zamiast polityką i manipulowaniem liczbami powinien zająć się katastrofalną suszą, która dotknęła Polskę.

Przedstawiona Wodom Polskim taryfa opłat za wodę i ścieki nie zakłada absolutnie wzrostu opłat na poziomie 40 procent. To kłamstwo prezesa Deca. Przeciętnie każdy łodzianin zapłaci miesięcznie za zużytą wodę i odprowadzenie ścieków 5 złotych więcej czyli około 60 złotych rocznie.”

Źródło: PAP, ZWIK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy