Reklama

Reklama

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ma już swoją Kartę Łodzianina. Podobnie jak 2 tysiące łodzian

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ma już swoją Kartę Łodzianina. Podobnie jak 2 tysiące łodzian - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, oraz Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, prezentujący Karty Łodzianina (fot. Bartosz Jankowski - TuŁódź.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od poniedziałku 1 marca można składać wnioski o Kartę Łodzianina. Nowa inicjatywa władz miasta, zachęcająca do płacenia podatków właśnie w Łodzi, spotkała się ze sporym odzewem ze strony mieszkańców. W ciągu pierwszych 12 godzin wniosek o Kartę Łodzianina złożyło blisko 2 tysiące osób.

Reklama

W Łodzi taniej z Kartą Łodzianina. Mniej zapłacimy w łódzkich restauracjach, sklepach i taksówkach oraz za migawki w MPK Łódź

Każdy posiadacz Karty Łodzianina może liczyć na rabaty, które najczęściej będą wynosić 20 procent. Co ciekawe, do  miejskiego projektu dołączają także łódzcy restauratorzy i prywatne przedsiębiorstwa. Między innymi sklepy, firmy usługowe oraz korporacje taksówkarskie. 

!reklama!

- Kartę Łodzianina przygotowaliśmy dla wszystkich mieszkańców, którzy płacą tutaj podatki, łodzian z urodzenia i tych z wyboru. Karty można użyć podczas codziennych zakupów, podróżując komunikacją miejską oraz biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. W przyszłości karta pozwoli także na zakup tańszego biletu do Orientarium – zapowiada Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi. 

Polecamy: Na ul. Niciarnianej w Łodzi pojawiły się belki ograniczające wysokość. Inicjatywa grupy „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie" wpłynęła na decyzję urzędników

Ile kosztuje Karta Łodzianina? 

Karta Łodzianina kosztuje symboliczną złotówkę, a po wypełnieniu specjalnego formularza dostaną ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi, studenci łódzkich uczelni oraz zarejestrowani jako bezrobotni w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi. 

- Katalog partnerów karty jest ciągle otwarty. Zapraszamy wszystkich do współpracy i liczymy na nasz rodzimy biznes, bo przecież tożsamość Miasta budujemy wszyscy. Karta Łodzianina to nasza forma podziękowań dla łodzian za to, że mieszkają i pracują w Łodzi, utożsamiają się z jej dziedzictwem, tu spędzają wolny czas, wychowują kolejne pokolenia i wspólnie budują lepsze jutro – twierdzi prezydent Łodzi.

Grono partnerów liczy już 104 podmioty. Ta liczba z każdym kolejnym tygodniem ma rosnąć, ponieważ na rozpatrzenie czeka kilkadziesiąt wniosków firm, które chcą dołączyć do tego projektu. 

Pełna lista partnerów Karty Łodzianina oraz rabaty i promocje, do jakich uprawnia Karta, znajduje się na dedykowanej stronie internetowej [kliknij].

Polecamy: Łódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – koncert artystów Teatru Wielkiego w Łodzi oraz wystawa online

Karta Łodzianina wystartowała 1 marca. Jak ją aktywować?

- Kartę Łodzianina aktywować można zarówno przez Internet, przez aplikację mobilną jak i osobiście w jednym z naszych punktów: Piotrkowska 87, Piotrkowska 28, w punkcie Info w Manufakturze – mówi Hanna Zdanowska.

Kartę Łodzianina można także wyrobić w jednej z dziesięciu wybranych filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Bibliotekarze pomogą przejść przez proces rejestracji mieszkańca na stronie internetowej, a także zweryfikują ich konto na miejscu. W każdej z dziesięciu wytypowanych bibliotek znajdzie się dedykowane stoisko komputerowe, przy którym będzie można przeprowadzić rejestrację. Wszystkie filie Biblioteki są otwarte od poniedziałku do piątku od 10 do 18. 

- Biblioteka Miejska w Łodzi chętnie włączyła się w projekt Karty Łodzianina - mówi Paweł Braun, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Oprócz tradycyjnej plastikowej karty dla każdego chętnego, dostępna będzie także aplikacja mobilna.  

W ramach akcji promocyjnej w marcu do 360 tys. skrzynek pocztowych mieszkańców rozesłane zostaną materiały informacyjnej zawierające nieaktywną kartę. Aby ją aktywować, wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić formularz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy