Reklama

Reklama

Prezydent Zdanowska powołuje zespół ds. opracowania zielonej strategii miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prezydent Zdanowska powołuje zespół ds. opracowania zielonej strategii miasta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prezydent Hanna Zdanowska zarządzeniem z 1 sierpnia br. powołała dwa podmioty, które będą zajmować się kwestią ekologii w mieście. To Komitet Sterujący i Zespół ds. opracowania strategii proekologicznej Miasta Łodzi.

Reklama

Komitet Sterujący, w skład którego weszła m.in. prezydent Zdanowska, będzie wytyczał ogólne kierunki działań ekologicznych, w których ma zmierzać polityka miasta. Będzie także nadzorował pracę Zespołu.

Z kolei Zespół będzie miał za zadanie opracowanie projektu strategii ekologicznej dla Łodzi. Dodatkowo dokument będzie musiał zawierać opracowanie skutków wprowadzenia w życie strategii. Po zakończeniu prac Zespół przekaże strategię prezydent Zdanowskiej.

Przewodniczącą Zespołu została Barbara Mrozowska – Nieradko, Sekretarz Miasta Łodzi. Zespół ma również do dyspozycji radę prawnego wyznaczonego przez Dyrektora Wydziału Prawnego w Departamencie Prezydenta Urzędu Miasta Łodzi.

Oba podmioty będą działać, aż do zrealizowania zadań postawionych przed nimi w rozporządzeniu.

W ostatnim czasie władze Łodzi w coraz większym stopniu angażują się w działania proekologiczne, zarówno jeśli chodzi o działania w mieście, jak i na arenie krajowej.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy