Reklama

Reklama

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 w Łodzi. Zobacz zdjęcia ze Szkoły Podstawowej nr 34

Opublikowano: pt, 19 mar 2021 09:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ósmoklasiści z Łodzi mieli zdawali próbne egzaminy . Od środy 17 marca do piątku 19 marca mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Z naszym obiektywem udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi.

Uczniowie SP nr 34 w Łodzi: "Matematyka była mega podchwytliwa"

Próbne egzaminy ósmoklasistów organizowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Odbywały się one w reżimie sanitarnym. Udział szkół w egzaminach był dobrowolny.

!reklama!

Z możliwości przeprowadzenia próbnych egzaminów skorzystała m.in. Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi.

- Uczniowie wychodzili zadowoleni ze wszystkich egzaminów - przyznaje Agnieszka Błażejczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi. - Cieszyli się przede wszystkim, że mogli przyjść do szkoły. Podkreślali, że matematyka była trudniejsza od polskiego.

Dla ósmoklasistów w SP nr 34 w Łodzi przygotowano dwa wejście boczne. Uczniowie pisali egzaminy w ośmiu salach. Na każdej z nich było po około 10 osób.

- Polski był łatwy, a zadania na matematyce trudne, bardzo trudne. Podchwytliwe, mega skomplikowane - mówiły w rozmowie z TuŁódź uczennice Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi. - Miejmy nadzieję, że właściwie egzaminy będą łatwiejsze. Tak zwykle się mówi, że próbne są trudniejsze.

Polecamy: Wiceprezydent Łodzi krytykuje polski rząd. Chodzi o pieniądze na edukację w Łodzi

Dyrektor CKE Marcin Smolik: "Wystawianie ocen nieuzasadnione"

Dodajmy, że materiały do przeprowadzenia próbnych egzaminów zostały przekazane do szkół drogą elektroniczną.

Materiały do przeprowadzenia próbnych egzaminów zostały również zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Tak, aby umożliwić wzięcie udziału w próbnym egzaminie także uczniom, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w nim w szkole.

Dyrektor CKE Marcin Smolik wskazywał, że próbne egzaminy ósmoklasisty przeprowadzone były wyłącznie w celu informacyjnym (tj. dania uczniom szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

"Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników testu diagnostycznego z poszczególnych przedmiotów" - podkreślił Smolik.

Decyzją ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w związku z epidemią i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w 2021 r. będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, które były podstawą przeprowadzania egzaminów w latach ubiegłych.

Polecamy: Tak wyglądała Łódź w czasach PRL-u. Komu to przeszkadzało? [zdjęcia, wideo]
Arkusze egzaminacyjne na próbne egzaminy ósmoklasisty zostały przygotowane w oparciu o wymagania egzaminacyjne, które będę obowiązywać na egzaminach w maju tego roku.

Egzamin ósmoklasisty to konsekwencja wprowadzenia reformy edukacji - wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat. W tym roku przeprowadzany będzie po raz trzeci. Odbędzie się w dniach 25-27 maja.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w maju, to będzie go pisał w drugim terminie w czerwcu. Wynik egzaminu wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.