Reklama

Reklama

Prof. Maciej Banach nie jest już dyrektorem ICZMP. Złożył rezygnację na ręce Ministra Zdrowia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prof. Maciej Banach nie jest już dyrektorem ICZMP. Złożył rezygnację na ręce Ministra Zdrowia  - Zdjęcie główne

Prof. Maciej Banach przecina wstęgę na otwarciu ultranowoczesnej apteki w ICZMP (fot. mat. ICZMP)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prof. Maciej Banach złożył na ręce Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego rezygnację z funkcji dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Rezygnacja została przyjęta. Prof. Banach kierował Instytutem przez ponad siedem lat.

Reklama

!reklama!

Rok 2020 był dla prof. Banacha bardzo pracowity. Najwięcej czasu zajmowały mu obowiązki związane z pełnieniem funkcji dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

- Staraliśmy się tak zorganizować działanie szpitala, by pacjenci jak najmniej odczuli skutki pandemii. Ubiegły rok był walką o zminimalizowanie opóźnień w diagnostyce i leczeniu. Udało nam się wykonać ryczałt na poziomie 87 proc., co uważam za dobry wynik w tych trudnych czasach. Tym bardziej że uniknęliśmy przestojów w pracy poszczególnych oddziałów, np. na skutek wystąpienia dużych ognisk zakażeń COVID-19 – ocenia dyr. Banach na łamach Pulsu Medycyny.

Prof. Maciej Banach na liście najbardziej wpływowych osób polskiej medycyny

Jego ciężka praca została doceniona przez jeden z najbardziej opiniotwórczych serwisów medycznych – „Puls Medycyny”, który ogłosił listę stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie 2020.

Prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, został uplasowany na ósmym miejscu.

Zgodnie z przepisami w przypadku odwołania dyrektora instytutu minister nadzorujący wyznacza do pełnienia obowiązków dyrektora jednego z jego zastępców albo inną osobę spełniającą warunki określone w ustawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy