Reklama

Reklama

Projekt przebudowy ulicy Północnej jest do bani? Społecznicy krytykują nowe rozwiązania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Projekt przebudowy ulicy Północnej jest do bani? Społecznicy krytykują nowe rozwiązania - Zdjęcie główne

Remont ulicy Ogrodowej i Północnej (fot. UMŁ) Wiadomości Łódzkie Łódź TUŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Społecznicy fundacji Fenomen krytykują projekt przebudowy ulicy Północnej. Zastrzeżenia dotyczą sposobu zaprojektowania drogi i przejazdu dla rowerów przy ul. Północnej i Ogrodowej.

Reklama

Zarząd Inwestycji Miejskich wypracował rozwiązania dla ul. Ogrodowej i Północnej.

!reklama!

Przebudowa obejmie odcinek od Zachodniej do Kilińskiego. Wybudowane zostanie nowe zielone torowisko. Podwyższone przystanki będą wyposażone w wiaty i system informacji pasażerskiej. Ponadto powstaną dodatkowe łuki tramwajowe na skrzyżowaniu Północnej z Nowomiejską. Wykonany zostanie również remont torowiska na pętli przy ul. Północnej, gdzie powstaną nowe przystanki, ułatwiające korzystanie z komunikacji miejskiej, zachowując zabytkową przestrzeń i budynek krańcówki.

Dla pieszych na całym ciągu powstaną chodniki dopasowane do potrzeb osób niewidomych i niepełnosprawnych. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, ławki i kosze na śmieci. Wszystkie elementy małej architektury będą w stylu secesji.

Z kolei rowerzyści zyskają drogę rowerową, która będzie biegła po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej, wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań.

I tu pojawia się problem, na który zwrócili uwagę społecznicy z fundacji Fenomen. Mowa o niezgodności między dokumentacją projektową a wizualizacjami oraz informacjami przekazywanymi przez władze miasta w mediach. 

– Według przesłanych nam projektów na całym odcinku nie powstanie separowana droga dla rowerów, a jedynie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy po stronie parku (północnej). Jest to o tyle dziwne, że droga dla rowerów powinna znajdować się akurat po przeciwnej stronie (południowej), tam gdzie są liczne punkty docelowe – kamienice, sklepy oraz ul. Wschodnia i Solna – czytamy w artykule opubliokwanym na portalu Rowerowa Łódź. - Począwszy od skrzyżowania z ul. Zachodnią (gdzie budowany jest już przejazd łączący się z pałacem Poznańskiego), ma zostać zbudowany ciąg pieszo rowerowy. Dotychczasowy chodnik zniknie na rzecz jezdni, a nowy trakt pieszo rowerowy zostanie przesunięty za drzewa i krzewy (których część zostanie wycięta). 

Niestety, władze miasta przekazały dokumentację do wglądu na tyle późno, że wprowadzenie zmian nie jest już możliwe. Przebudowa ulic, będąca częścią rewitalizacji obszarowej centrum ma zakończyć się w roku 2023.

- Kolejny raz mamy do czynienia z sytuacją, kiedy opinia publiczna dowiaduje się o szczegółach na takim etapie, że niestety niemożliwym jest nanoszenia zmian. Jedyne o co możemy jeszcze apelować, to aby urzędnicy przez spisaniem koncepcji najpierw zasięgnęli języka u użytkowników dla których ponoć to wykonują - podsumowali eksperci.

Więcej o przebudowie ulicy Północnej przeczytacie TUTAJ. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy