Reklama

Reklama

Protest w Łodzi w obronie wolnych mediów i przeciw lex TVN [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tłumy łodzian wzięły udział w proteście w obronie wolnych mediów i przeciw lex TVN. Nie zniechęciła ich ulewa. Wśród protestujących znaleźli się Krzysztof Kwiatkowski, senator, Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Podobne manifestacje przeszły ulicami innych miast w Polsce.

Reklama

Protest w Łodzi w obronie wolnych mediów

!reklama!

W środę 11 sierpnia w Sejmie odbędzie się debata dotycząca ustawy „lex TVN”, o której bardzo wiele mówi się w ogólnopolskich mediach.

Założeniem ustawy jest zmiana zapisu dotycząca udzielania koncesji na nadawanie mediom z zagranicznym kapitałem. W projekcie podkreślono, że „koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Przez wielu polityków ustawa nazywana jest „Lex TVN”, ponieważ - właściciel TVN 24 – koncern Discovery ma swoją główną siedzibę w Ameryce.

Polecamy: Strajk na ul. Strykowskiej w Łodzi. Mieszkańcy przeciwko planowi zagospodarowania przestrzennego
Manifestacje zorganizowano w całej Polsce. W Łodzi tłum wyruszył z placu Wolności i przeszedł ulicą Piotrkowską do pasażu Schillera. Nie brakowało transparentów. "Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska", "Nie lubię mizerii, wybieram fakty", "Najgorszy PIS-u sen to wolny TVN" - to niektóre z haseł.

"Łódź staje w obronie #WolneMedia. Demokracja ginie po cichu, gdy krok po kroku odbiera się Polkom i Polakom ich prawa! Dlatego ja nie będę milczał - jestem gotowy bić się o Polskę, o wolne, niezależne media, bo PiS to zło! PiS to wewnętrzny wróg, okupant, który ciemięży własny Naród, prześladuje Polaków" - napisał na Facebooku Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.

Organizatorem manifestacji był Komitet Obrony Demokracji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy