Reklama

Reklama

Protestowali przeciw niszczeniu drzew w Parku Sienkiewicza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Protestowali przeciw niszczeniu drzew w Parku Sienkiewicza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Społecznicy ze Stowarzyszenia „Tak dla Łodzi” wraz z mieszkańcami miasta zorganizowali we wtorek 6 sierpnia br., w Parku Sienkiewicza niemy protest w obronie drzew, które w ich opinii są niszczone przez niewłaściwie prowadzone prace rewitalizacyjne parku.

Reklama

- Chcemy wyrazić nasz sprzeciw wobec tak prowadzonej inwestycji i zwrócić uwagę na degradację tego miejsca. Protest jest protestem pokojowym – wyjaśniał Daniel Walczak, współorganizator protestu.

Protestujący mieli zaklejone usta liśćmi z papieru, a w rękach trzymali zdjęcia zdewastowanych drzew, na których można było zobaczyć wycięte, jak i wyrwane z korzeniami drzewa.

- Jest to dewastacja, która może przyczynić się do tego, że za kilka lat te drzewa po prostu obumrą, bo ich główne korzenie zostały uszkodzone – zaznaczał uczestnik protestu.

Rewitalizacja łódzkiego Parku im. H. Sienkiewicza trwa od października 2018 roku. Pracom remontowym poddano alejki i fontannę, wymieniane są ławki i oświetlenie, a także instalowany jest system monitoringu. W parku mają się pojawić nowe nasadzenia roślinne. 

Jak poinformował Zarząd Inwestycji Miejskich, wycięcie 30 drzew okazało się konieczne ze względu na ich zły stan, co zagrażało również bezpieczeństwu. W miejsce usuniętych drzew mają pojawić się w parku 43 nowe.  

Plany modernizacji obiektu zakładają wykonanie dwóch placów zabaw, a także pojawienie się m.in. zegara słonecznego i urządzeń multimedialnych. Całkowita rewitalizacja Parku im. H. Sienkiewicza będzie kosztowała 9,5 mln zł i powinna się zakończyć w październiku 2019 roku.

Źródło: TVP3 / Gazeta Ruchoma / UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy