Reklama

Reklama

Przebudowa kwartału na Górniaku [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przebudowa kwartału na Górniaku [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowy układ drogowy uporządkuje teren między ulicami Skargi - Piotrkowska - Pabianicka - Wólczańska oraz otworzy go  pod planowane inwestycje. Przebudowa ma  zapewnić obsługę komunikacyjną dla  planowanej tam zabudowy mieszkaniowej oraz usługowej.

Reklama

Została wybrana firma, która będzie miała za zadanie opracowanie dokumentacji projektowej na budowę układu dróg na Górniaku.  Zaprojektowany zostanie łącznik ul. Skargi z ulicą Wólczańską oraz odchodzące od niego dwa podłączenia do ul. Pabianickiej.

Projekt obejmuje całą szerokość pasa drogowego: jezdni, chodników, zieleńców, drzew, miejsc do parkowania, przebudowę oświetlenia oraz uzbrojeniem będącym w kolizji z projektowanym układem drogowym, doborem mebli miejskich.

Wykonawca w projekcie może uwzględnić stworzenie dróg jako woonerfów, przestrzeni dzielonej lub zwykłych ulic z podziałem na jezdnię i chodnik. Na etapie projektowym zostaną także wytypowane skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, które należy zaprojektować jako wyniesione.

Pojawić ma się także dużo drzew. Będzie to zarówno uzupełnienie istniejących szpalerów drzew jak i nasadzenia nowych. Projekt ten będzie wzorcem dla przyszłego inwestora lub inwestorów w tym rejonie.


Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy