Reklama

Reklama

Przebudowa ulicy Ogrodowej na półmetku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 26 sie 2019 14:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ulica Ogrodowa przebudowywana jest na odcinku od ul. Gdańskiej do skrzyżowania z ul. Zachodnią. Jezdnia oraz chodniki zostaną wymienione i przystosowane do poruszania się osób starszych i niepełnosprawnych. Wprowadzona zostanie zieleń i mała architektura miejska.

Wykonawca układa kolejne warstwy asfaltu i na dniach rozpocznie roboty po drugiej stronie jezdni. Prace na tej ulicy mają zakończyć się w tym roku – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W przestrzeni ulicy pojawią się m.in.:

 • 24 ławki
 • 16 stojaków rowerowych
 • zdrój wody pitnej
 • 8 drzew i setki krzewów
 • monitoring
Po zakończeniu robót na ulicy Ogrodowej wyremontowana zostanie również ulica Zachodnia od (Ogrodowej do Legionów). Jednocześnie powstaną trzy przebicia kwartału, które będą tworzyły pasaże z dużą ilością zieleni i ławek:

 1. Przebicie od Legionów 15 do Zachodniej/Ogrodowej
  Pasaż ten połączy ul. Legionów (poprzez posesję Legionów 15) z ul. Zachodnią, Ogrodową i Gdańską. Nawierzchnia zostanie wykonana z różnokolorowej kostki kamiennej. Zostaną utworzone chodniki i koliste skwery. Przestrzeń zostanie wyposażona w 10 ławek, 4 stojaki rowerowe. Pojawi się nowe oświetlenie parkowe. Posadzone zostaną krzewy, byliny oraz trawy ozdobne.
 2. Przebicie od Legionów 25 do Ogrodowej 20 i Gdańskiej 8
  Pasaż pieszo-rowerowy łączący ul. Legionów z ul. Ogrodową Nawierzchnia wewnątrz obszaru będzie wykonana z różnokolorowej kostki granitowej, miejscami będzie przybierać formę placów. Pojawi się tam 37 ławek, 7 stojaków rowerowych oraz zdroje uliczne.
 3. Przebicie od Ogrodowej 18 do Zachodniej 55
  Wewnątrz kwartału powstanie także pasaż pieszo-samochodowy. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki granitowej szarej.  Wyznaczonych zostanie 28 miejsc postojowych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Zostanie posadzonych 12 drzew, 25 pnączy, a także liczne krzewy, trawy ozdobne i byliny.
Cały projekt zakończy się w 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.