Reklama

Reklama

Przedsiębiorcy z Łodzi ubiegają się o wsparcie. Wiemy, ile wniosków złożyli w ramach tarczy 6.0

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przedsiębiorcy z Łodzi ubiegają się o wsparcie. Wiemy, ile wniosków złożyli w ramach tarczy 6.0 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nabór w ramach tarczy antykryzysowej 6.0 ruszył w drugiej połowie grudnia. Potrwa do końca stycznia. Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi wpływają wnioski od przedsiębiorców.  Wypłacono póki co ponad 3 mln zł. Niektóre wnioski są rozpatrywane negatywnie. W artykule podajemy szczegóły.

Reklama

Na 11 stycznia 2021 do Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi dokładnie 1259 przedsiębiorców złożyło wnioski o jednorazową dotację do 5 tys. zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności. Wsparcie adresowane jest do mikro i małych przedsiębiorców z określonych branż.

!reklama!

Ich listę znajdziemy na stronie internetowej lodz.praca.gov.pl. To między innymi osoby prowadzące sklepy odzieżowe, restauracje czy działalność związaną z poprawą kondycji fizycznej.

PUP w Łodzi wypłacił ponad 3 miliony złotych

Jak informuje Monika Pawlak, p.o. głównego specjalisty ds. promocji działań Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi, na 8 stycznia wypłacono ponad 3 mln zł.

Aby uzyskać pomoc trzeba spełniać jeszcze dwa warunki (oprócz branży). Przedsiębiorca musi cały czas prowadzić biznes. Istotne są również przychody przedsiębiorców. W październiku lub listopadzie 2020 r. muszą być niższe o co najmniej 40 procent w stosunku do przychodu w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Dużo wniosków przedsiębiorców z Łodzi rozpatrzono negatywnie

Jak się okazuje d,użo złożonych wniosków zostało rozpatrzonych negatywnie. Dlaczego?

- Przedsiębiorcy nie spełniali podstawowych wymogów tj. nie mieli odpowiedniego PKD lub firma miała zawieszoną działalność na dzień 30 września 2020 r. - tłumaczy Monika Pawlak z PUP-u w Łodzi. - Sporo wniosków, ok. 100, zostało wysłanych na niewłaściwych drukach, ale pracownicy PUP telefonicznie informują przedsiębiorców o pomyłce i proszą o ponowne złożenie wniosku, na właściwym druku.

Wnioski są rozpatrywane na bieżąco, a przyjmowane tylko za pośrednictwem strony www.praca.gov.pl. Pieniędzy wystarczy dla wszystkich zainteresowanych - zapewnia PUP w Łodzi.

Dodajmy, że ogółem Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi wypłacił przedsiębiorcom ponad 290 mln zł w ramach tarczy antykryzysowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy