Reklama

Reklama

Przewodniczący Rady Miejskiej chce usprawnić przebieg obrad. Jak? Wykluczając tych, którzy permanentnie przeszkadzają

Opublikowano: pt, 4 gru 2020 19:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przewodniczący Rady Miejskiej, Marcin Gołaszewski postuluje o wprowadzenie nowej kary dyscyplinarnej, którą miałoby być wykluczenie radnego z obrad. Nie wszyscy zgadzają się z pomysłem.

Zdaniem przewodniczącego trzeba przedsięwziąć kroki, w celu usprawnienia przebiegu obrad.

!reklama!

- Uważam, że ta zmiana jest konieczna, żeby zapanować w ogóle nad porządkiem obrad. W tym momencie obowiązują pewne rozwiązania statutowe umożliwiające mi odebranie głosu, ale nie ma możliwości wykluczenia radnego, który permanentnie nie tylko zakłóca przebieg obrad, ale obraża, narusza powagę sesji. Ja podkreślałem to już w kwietniu, maju - zaraz po skandalicznej sesji na której radni PiSu zakłócali porządek obrad - przekonuje  Marcin Gołaszewski.

Zdaniem opozycji to przewodniczący Rady sam wprowadza zamieszanie podczas posiedzeń.

- Ja bym proponował, żeby przewodniczący na początek zapoznał się z obecnym statutem, bo mamy wrażenie jako radni, że pan przewodniczący nie zna swoich uprawnień, nie potrafi prowadzić obrad. Mam wrażenie, ze po prostu prowadzi politykę: jak jest mu wygodnie, to udziela głosu radnym, jak jest mu niewygodnie, to nie udziela - mówi radny Radosław Marzec z PiS.

Wdrożenie takiej decyzji przebiegałoby dwuetapowo – najpierw rozwiązanie musiałaby przyjąć Rada Miejska, a następnie premier.

Źródło: Radio Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.