Reklama

Reklama

Przy jednym z dworców w Łodzi pojawią się udogodnienia dla pasażerów MPK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przy jednym z dworców w Łodzi pojawią się udogodnienia dla pasażerów MPK  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeden z łódzkich radnych w swojej interpelacji zapytał władze miasta, czy istnieje możliwość ustawienia ławek na przystankach MPK w pobliżu dworca kolejowego Łódź Kaliska.  

Reklama

Radny Mateusz Walasek złożył interpelację w związku z interwencją jednego z mieszkańców. Sprawa dotyczy możliwości zainstalowania ławek na trzech przystankach MPK zlokalizowanych w bezpośredniej bliskości dworca kaliskiego.

Chodzi o przystanki nr 1711, 1712 i 1726 – wszystkie znajdujące się przed głównym wejściem na dworzec kolejowy. Jak wskazuje radny, w tej chwili pasażerowie oczekujący na autobusy muszą czekać na stojąco. W bezpośredniej bliskości przystanków nie ma żadnego miejsca, gdzie byłaby możliwość odpoczynku lub położenia bagażu. Często wielu pasażerów jest zmęczonych podróżą pociągiem. Sytuacja jest w szczególności uciążliwa dla osób starszych i rodziców z dziećmi.

Radny wspomina, że budynek dworca zostanie co prawda wkrótce przebudowany, ale zanim to nastąpi, musi minąć jeszcze jakiś czas. Osoby korzystające z transportu miejskiego będą musiały w tym okresie nadal oczekiwać na pojazd stojąc. Nie ma więc przeciwwskazań, aby łódzcy urzędnicy zainteresowali się sprawą i rozwiązali problem.

Oczywistością jest, że przestrzeń miejska powinna być jak najbardziej przyjazna mieszkańcom, zwłaszcza osobom starszym i rodzinom z dziećmi. Niedawno wyszły na jaw powody, dla których na dworcu autobusowym Łódź Fabryczna nie zainstalowano ławek dla oczekujących na połączenie. Sprawa została opisana na naszym portalu. Szeroki odzew czytelników pokazał, że tego typu kwestie są ważne dla wielu łodzian. Władze miasta zapowiedziały zbadanie sprawy i podjęcie odpowiednich działań.

Wracając do sprawy ławek na przystankach MPK przy dworcu Łódź Kaliska, to odpowiedź udzielona radnemu zawiera dobre wiadomości. Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że podejmie działania zmierzające do zainstalowania ławek dla pasażerów we wskazanych w interpelacji miejscach. Oznacza to, że już niedługo oczekiwanie na autobusy MPK w tamtym rejonie powinno być dla łodzian wygodniejsze.

Źródło: BIP Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy