Reklama

Reklama

Przybyszewskiego Łódź. Firma od remontu Śmigłego-Rydza zajmie się wiaduktami na Przybyszewskiego. Czy to powód do obaw?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przybyszewskiego Łódź. Firma od remontu Śmigłego-Rydza zajmie się wiaduktami na Przybyszewskiego. Czy to powód do obaw? - Zdjęcie główne

Przybyszewskiego Łódź. Firma od remontu Śmigłego-Rydza zajmie się wiaduktami na Przybyszewskiego. Czy to powód do obaw? (fot. Michał Pietrzak - TuŁódź.pl / Google Street View)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przybyszewskiego Łódź. Wszystko wskazuje na to, że to firma Intercor z Zawiercia będzie odpowiedzialna za przebudowę wiaduktów na ul. Przybyszewskiego w Łodzi. To ta sama firma, która wygrała przetarg na remont al. Śmigłego-Rydza. Czy to powód do obaw?

Reklama

Przybyszewskiego Łódź. Ostatni etap przetargu na przebudowę wiaduktu

Wszystko wskazuje na to, że remont wiaduktów na ul. Przybyszewskiego wystartuje już za kilka tygodni. 

!reklama!

- Trwa procedura przetargowa. W ciągu najbliższych tygodni planujemy wybrać wykonawcę inwestycji. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, prace budowlane wystartują jesienią tego roku - informowała nas pod koniec lipca Małgorzata Loeffler z Urzędu Miasta Łodzi.

Wówczas powinno rozpocząć się największe przedsięwzięcie całej planowanej przebudowy ul. Przybyszewskiego, czyli przebudowa dwóch wiaduktów, znajdujących się między dojazdem do ul. Niciarnianej, a ul. Lodową. 

Przy okazji torowisko zostanie odremontowane aż do ul. Lodowej, powstaną wspólne przystanki dla autobusów i tramwajów. Przy wiadukcie staną parkingi dla rowerów.

Polecamy: Drogi Łódź. Prace przy budowie dróg w Nowym Centrum Łodzi przekroczyły półmetek. Ulice nie mają jeszcze swoich nazw [zdjęcia]

Przybyszewskiego Łódź. Firma Intercor chce przebudować wiadukty na Przybyszewskiego

Budżet przeznaczony przez władze Łodzi na realizację przebudowy wiaduktów na ulicy Przybyszewskiego w Łodzi wyniósł prawie 98 mln złotych.

Do udziału w przetargu zgłosiło się osiem firm, ale żadna z ofert nie zmieściła się w zakładanym budżecie. Najniższą ofertę złożyła firma Intercor z Zawiercia - 107 476 590,87 mln zł.

Mimo to, UMŁ, zgodnie z planem, przeprowadził aukcję internetową, w której Intercor zgodził się przeprowadzić inwestycję za 86,7 mln zł. Tym samym został zwycięzcą przetargu.

Teraz pozostali uczestnicy przetargu mają czas na odwołania od wyniku postępowania, ale nie otrzymaliśmy informacji, by do magistratu wpłynęły jakiekolwiek dokumenty w tej sprawie. Czekamy więc na podpisanie umowy z wykonawcą, po czym robotnicy będą mogli zacząć prace przy sypiących się wiaduktach.

Przypomnijmy, że firma Intercor prowadzi już jedną dużą inwestycję w Łodzi. Mowa o przebudowie al. Śmigłego-Rydza. Niestety, napotkane trudności z nośnością gruntu oraz nieudokumentowanymi pozostałościami fundamentów pod jezdniami doprowadziły do opóźnienia inwestycji o ponad rok.

Czy w związku z tym powinniśmy się obawiać dotrzymania terminów także przy budowie wiaduktów na Przybyszewskiego?

Raczej nie. Ciężko bowiem winić wykonawcę inwestycji za opóźnienia przy remoncie al. Śmigłego-Rydza. Jednocześnie Intercor buduje jeden z brakujących odcinków autostrady A1. Tam poślizgu drogowcy nie zanotowali.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy