Reklama

Reklama

Przybyszewskiego zamieni się w wielki plac budowy. Remont ważnej arterii wschód-zachód [MAPA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trzy kilometry przebudowanych jezdni, torowisk i chodników oraz zbudowane od nowa wiadukty. Łódź szykuje się na remont ważnej arterii wschód-zachód

Ulica Przybyszewskiego zamieni się w wielki plac budowy. Po inwestycji Śródmieście ma zostać połączone z widzewskimi osiedlami nowoczesną linią tramwajową.

!reklama!

Miasto złożyło właśnie wnioski o dofinansowanie remontów dwóch odcinków ulicy: od pl. Reymonta do ul. Kilińskiego oraz od wiaduktów do ul. Lodowej. Na trzeci odcinek – od ul. Kilińskiego do al. Śmigłego-Rydza dofinansowanie jest już zagwarantowane w programie Tramwaj dla Łodzi.

Od wiaduktów do ul. Lodowej

- Niebawem ogłaszamy przetarg na remont wiaduktów na ul. Przybyszewskiego wraz z remontem ulicy do skrzyżowania z ul. Lodową. Inwestycję realizujemy w trybie buduj, a właściwie rozbierz i buduj. W pierwszym etapie zostanie rozebrany i zbudowany od nowa wiadukt północny. W drugim etapie wiadukt południowy z wiaduktem tramwajowym. Inwestycja jest etapowana po to, żeby utrzymać ruch z Janowem i Olechowem – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana pod koniec roku. - Wcześniej zakładamy, że będzie to w październiku, Urząd Marszałkowski rozstrzygnie konkurs i podpiszemy umowę na dofinansowanie inwestycji, która składa się z dwóch części - zapowiada dyr. Kolczyński.

pl. Reymonta - ul. Kilińskiego

Drugą częścią tego projektu jest remont ul. Przybyszewskiego od pl. Reymonta do ul. Kilińskiego.

- Tę część inwestycji będziemy realizowali wspólnie z Łódzką Spółką Infrastrukturalną w trybie zaprojektuj i buduj. Zakładamy, że w lipcu ogłosimy przetarg na realizację tej, śródmiejskiej, części inwestycji. Przebudujemy jezdnię, chodniki i zbudujemy przystanki przystosowanie do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami - opowiada dyr. Kolczyński.

ul. Kilińskiego – al. Śmigłego-rydza

To nie koniec inwestycji na ul. Przybyszewskiego. - Niedługo rozpoczynamy proces odbioru dokumentacji na odcinek od ul. Kilińskiego do al. Śmigłego-Rydza. Ten kawałek realizujemy w ramach projektu Tramwaj dla Łodzi, na który zdobyliśmy unijne dofinansowanie. W ramach tej inwestycji przebudujemy gruntownie jezdnię, chodniki, torowisko i skrzyżowanie z ul. Kilińskiego. Jesienią planujemy ogłosić przetarg na wykonawcę przebudowy – mówi dyr. Kolczyński.

O ile przy sprawnym rozstrzygnięciu przetargu w tym roku rozpoczną się prace przygotowawcze na odcinku od Kilińskiego do Rydza-Śmigłego, to największego natężenia prac spodziewać się należy w przyszłym oraz w kolejnym roku na wszystkich trzech odcinkach, które miasto planuje przebudować.

Inwestycje obejmą w sumie około 3 kilometrów ulicy. W efekcie Przybyszewskiego na odcinku 4 kilometrów będzie cała zmodernizowana, bo odcinek od al. Śmigłego-Rydza do wiaduktów został już kilka lat temu wyremontowany.

Szacowana wartość tych inwestycji to 163,5 mln zł, ale ostateczny koszt zostanie ustalony w przetargach. Najdroższa będzie przebudowa wiaduktów z remontem Lodowej, szacowane wartość tej części inwestycji to niecałe 100 mln zł.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy