Reklama

Reklama

Jest budżet Łodzi na 2023 rok. Rekordowy deficyt i rekordowe wydatki na urzędową gazetkę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Jest budżet Łodzi na 2023 rok. Rekordowy deficyt i rekordowe wydatki na urzędową gazetkę - Zdjęcie główne

Rada Miejska w Łodzi przegłosowała budżet miasta na rok 2023 | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rada Miejska przyjęła budżet Łodzi na 2023 rok. W wydatkach znalazły się prawie 4 mln złotych na łódzką gazetę. Z wydatków zniknęły 3 miliony, które miasto chciało przeznaczyć na pomoc społeczną.

Reklama

Na sesji rady miasto uchwalono budżet na rok 2023

Na ostatniej sesji w 2022 roku łódzcy radni przejęli uchwałę z budżetem miasta Łodzi na 2023 rok. Nie obyło się jednak bez zwrotów akcji. Skarbnik Miasta podczas sesji przedstawił autopoprawkę do projektu budżetu. Znalazł się w nim  szeroki pakiet zmian. Gazeta Urzędu Miasta Łodzi będzie kosztować nie 2 mln 388 tys. zł a 3 mln 388 tys. zł, czyli aż o 1 milion więcej. Jakie inne potrzeby mieszkańców można by za to sfinansować? 

 - Za prawie 4 mln można 260 tablic interaktywnych multimedialnych do szkół albo wyremontować 53 toalety w placówkach oświatowych - komentuje Daniel Walczak który udziela porad prawnych mieszkańcom Łodzi w sporach przeciwko miastu.

Miasto Łódź zwiększyło również wydatki na odnawialne źródła energii czy zwiększyło również wydatki na schronisko dla zwierząt.

- Cieszymy się, że postawiono na odnawialne źródła energii. Uchwalono Montaż instalacji fotowoltaicznych w placówkach edukacyjnych. To zadanie zostało zwiększone z prawie pół miliona o dodatkowe 10 mln zł. Wydatki na schronisko dla zwierząt z ponad 3 mln zwiększono o dodatkowe 60 tyś - dodają członkowie partii Zieloni z Łodzi.

Z puli wydatków na pomoc społeczną autopoprawka odjęła aż 3 mln złotych. W związku z inflacją i drożejącymi wydatkami inwestycyjnymi na realizację zadań z lat poprzednich z Budżetu Obywatelskiego dołożono dodatkowe 26 mln. 

- Z pewnością trudny i wymagający przy szalejącej inflacji (ponad 17%). Ale to będzie także budżet „normalności”. Zapewnimy pieniądze na normalne funkcjonowanie szkół, MPK, instytucji kultury. Wyremontujemy kolejne ulice i dokończymy inwestycje. Oby 2023 był lepszy, bardziej przewidywalny i spokojniejszy - komentuje Tomasz Kacprzak radny Rady Miejskiej w Łodzi.

Zadłużenie na jednego mieszkańca wzrośnie w roku 2023. Było 6 tys. 46 zł, a będzie 7 tys. 178 zł i 90 gr.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy