Reklama

Przystanek na Przybyszewskiego bez wiaty, ławki i śmietnika. Mamy odpowiedź miasta [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

Przystanek na Przybyszewskiego bez wiaty, ławki i śmietnika. Mamy odpowiedź miasta [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

Miasto zapowiada, że na przystanku Przybyszewskiego - Nurta-Kaszyńskiego pojawi się śmietnik | foto Tomasz Śliwiński

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Usiąść nie ma gdzie, wyrzucić papierka także, a jak zacznie padać, to jedyne, co nas uchroni to parasol. Czy tak powinien wyglądać przystanek – nawet jeśli jest tymczasowy?

Przebudowa ulicy Przybyszewskiego w Łodzi to jedna z największych inwestycji w naszym mieście. Częściowe zamknięcie ulicy oraz wstrzymanie na niej ruchu tramwajowego to spore utrudnienie, nie tylko dla mieszkańców Widzewa i Zarzewia, ale także dla kierowców i podróżnych MPK Łódź.

Jeszcze w zeszłym roku tramwaje MPK Łódź dojeżdżały do Nurta-Kaszyńskiego, gdzie dzięki specjalnej nakładce zawracały, nie wjeżdżając na wiadukt. Obecnie jednak ówczesny wariant linii 3A został skrócony, i dojeżdża tylko do skrzyżowania Śmigłego Rydza-Przybyszewskiego.

Remont ul. Przybyszewskiego w Łodzi

Dalej dojazd w kierunku Nurta-Kaszyńskiego możliwy jest autobusami linii 96B, 96C i Z7. Gdy wstrzymano ruch tramwajowy na odcinku Przybyszewskiego – Śmigłego Rydza wyłączone z użytku zostały także przystanki tramwajowe, w tym Przybyszewskiego – Nurta Kaszyńskiego, do którego dojeżdżała linia 3A.

Podróżni MPK Łódź mogą jednak korzystać z wydzielonego od torowiska tymczasowego przystanku autobusowego. Słupek przystankowy jest, rozkład jazdy także, ale na inne rarytasy jak, chociaż wiata przystankowa, ławka i śmietniki nie ma co liczyć. A, jak widać, po porozrzucanych wokół śmieciach jest to naprawdę potrzebne. Tym bardziej że śmietniki są, ale przy wyłączonych z ruchu przystankach tramwajowych.

Miasto postawi śmietnik na przystanku autobusowym przy ul. Przybyszewskiego w Łodzi

Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta Łodzi, aby wyjaśnić, czy tak powinien wyglądać miejski przystanek – nawet jeśli jest tymczasowy. 

Jak informuje UMŁ śmieci zostały już zabrane, a kosz ma się pojawić lada moment.

- Przystanek Przybyszewskiego - Nurta-Kaszyńskiego ma status tymczasowego, dziś został posprzątany, a kosz na śmieci zostanie ustawiony tam jutro

- informuje portal TuLodz.pl Monika Pawlak, Biuro Rzecznika Prasowego Prezydenta Łodzi.

Przebudowa ul. Przybyszewskiego w Łodzi zakłada nie tylko budowę nowych wiaduktów, ale także modernizacja odcinka Śmigłego Rydza do ul. Grabowej.

- Rok 2023 to finały dużych inwestycji liniowych, na które czekają mieszkańcy Łodzi. Do takich inwestycji należy m.in. przebudowa ulicy Przybyszewskiego. Intensywne prace trwają przy budowie trzech nowych wiaduktów oraz przebudowywana jest ulica. Przed nami start inwestycji na kolejnym odcinku, od al. Śmigłego-Rydza do ul. Grabowej. Na wiaduktach w ul. Przybyszewskiego trwa obecnie wylewanie betonu na nowej konstrukcji nitki północnej oraz budowa i utwardzanie nasypów ziemnych pod przyszłe jezdnie prowadzące na nowe wiadukty. Ponadto robotników zobaczymy przy rozbiórce nasypu drogowego, robotach ziemnych i przy  montażu desek gzymsowych – mówi w  marcu 2023 roku, Agnieszka Kowalewska-Wójcik, Zarząd Inwestycji Miejskich

Wiadukty po modernizacji  będą miały po trzy pasy. Zarówno autobusy, jak i tramwaje MPK Łódź będą poruszać się środkową estakadą. Powstanie węzeł komunikacyjny tramwajowo-autobusowo-kolejowy przy ul. Niciarnianej oraz ul. Papierniczej. Dodatkowo pojawią się parkingi umożliwiające pozostawienie samochodu osobom udającym się w dalszą podróż komunikacją miejską. Finał inwestycji zaplanowany został na IV kw 2023.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy