Reklama

Przystanek widmo w centrum miasta i linia tramwajowa, która nie istnieje. Co na to turyści?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

Przystanek widmo w centrum miasta i linia tramwajowa, która nie istnieje. Co na to turyści? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Przystanek widmo w centrum miasta i linia tramwajowa, która nie istnieje. Co na to turyści? | foto Tomasz Śliwiński

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Tabliczki z nazwą przystanku nie ma, ale jest za to „kafelek”, który informuje o nieistniejącej linii. Łodzianie się nie dziwią, a turyści pytają o co chodzi?

Liczne remonty i częste zmiany organizacji ruchu w Łodzi, powodują, że autobusy i tramwaje MPK regularnie zmieniają swoje trasy. Nie tak dawno, swoją trasę zmieniła linia 86, a w zamian wróciła na Gdańską tramwajowa 15, obecnie inaczej jeżdżą także linie 59, 96ABC oraz Z13. Dla łodzian, którzy muszą codziennie dojeżdżać transportem publicznym, takie zmiany są bardzo istotne.

To one decydują, czy i jak dojadą do pracy, szkoły czy sklepu.  Pasażerowie, którzy korzystają codziennie z przystanku „Zachodnia – Próchnika” wiedzą co to za przystanek, a także jakie linie się na nim zatrzymują.

Tabliczka informacyjna z listą linii potrafi także zdziwić nawet tych, którzy codziennie na tym przystanku wsiadają i wysiadają. Okazuje się, że według „kafelka” z numerami linii, na przystanku „Zachodnia – Próchnika” zatrzymuję się oprócz linii 2A, 2B, 3A, 3B, 11 i 19, także linia 3C. 

- Z tego co wiem to chyba nie ma aktualnie takiej linii. Wiem, że trójka jeździ na dwóch wariantach przez remont na Przybyszewskiego, ale o 3C to nic nie słyszałam

- mówi Agata, studentka Politechniki Łódzkiej, która codziennie dojeżdża na zajęcia i korzysta z przystanku „Zachodnia – Próchnika”.

Jeszcze większe zdziwienie pojawia się na twarzach turystów, którzy twierdzą, że przez takie sytuacje nie korzystają z papierowych rozkładów jazdy.

Zmiany w kursowaniu tramwajów MPK Łódź,  o których nie pamięta się na przystankach w centrum Łodzi.

Przyjeżdżający do Łodzi turyści, szukają informacji o zmianach w łódzkim mpk na stronach internetowych i tylko na aplikacjach mobilnych.

- Kiedy planuję swoją podróż po Łodzi, zazwyczaj korzystam z aplikacji w telefonie. Jak byłem w Łodzi kilka miesięcy temu nie było takiej linii jak 19, a 3C to pamiętam jak kursowała, ale lata temu

- mówi pan Karol, turysta z Poznania, spotkany na przystanku "Zachodnia - Próchnika".

Linia 3C rzeczywiście kiedyś istniała, a pasażerowie mogą ją pamiętać np. z 2021 roku, kiedy łączyła Piotrkowską Centrum z rondem Powstańców 1863 roku.

Obecnie jednak istnieją tylko dwa warianty tramwajowej trójki. Jest to 3A, które łączy Przybyszewskiego z rondem Powstańców 1983 r. oraz 3B, które łączy Chojny-Kurczaki, także z rondem Powstańców 1863 r.

Zapytanie o nadzór nad oznakowaniem przystanków MPK w Łodzi wysłaliśmy do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, lecz do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy