Reklama

Przystanki na Olechowie przywrócone do rozkładu – przybędzie połączeń bezpośrednich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przystanki na Olechowie przywrócone do rozkładu – przybędzie połączeń bezpośrednich - Zdjęcie główne

Przystanki na Olechowie przywrócone do rozkładu – przybędzie połączeń bezpośrednich (fot. UMŁ)|wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź ŁKA proponuje podróżnym nowy grafik połączeń, w którym pojawi się wiele połączeń bezpośrednich. Wśród nich jedno, stworzone m.in. z myślą o pracownikach z olechowskiej strefy przemysłowej.

Po pięciomiesięcznej pauzie Łódzka Kolej Aglomeracyjna powróciła do obsługi uruchomionej w grudniu zeszłego roku trasy z Łodzi-Chojen do Łodzi-Widzewa przez towarową stację Olechów, na terenie której odtworzone zostały trzy przystanki osobowe.

!reklama!

Latem ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19 i sezon urlopowy kursował tam jeden pociąg naszej spółki – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (w początkowym okresie pandemii przewoźnik nie uruchamiał nawet owego pojedynczego kursu).

Od kilku dni olechowskie przystanki obsługuje natomiast 18 pociągów. Oznacza to, że aktualnie liczba kursów wróciła już do tej, sprzed cięć. Siatkę godzinową kursów przemyślano w taki sposób, aby odpowiadała trzyzmianowemu systemowi pracy w olechowskich zakładach.

– Pozostałe kursy wykonywane są w relacji Łódź Fabryczna – Łódź-Widzew – Łódź-Chojny – powiedziała Joanna Osińska. Zaznacza ona, że przewoźnik zapewnia dojazd do olechowskich zakładów pracujących w systemie trzyzmianowym, a także połączenie dla pracowników biurowych pracujących od 7:00 do 15:00. W niektórych godzinach zaplanowano dogodne przesiadki w stronę Zgierza i Koluszek.

ŁKA stoi teraz przed wyzwaniem utrzymania obecnie działających połączeń – jest to konieczne, by odbudować zaufanie podróżnych, którzy w ostatnim czasie mogli zwątpić w kolej, jako niezawodny środek transportu.

Źródło: transport-publiczny.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy