Reklama

Reklama

Ptak uruchamia największą w Europie fabrykę maseczek. Jaka cena? 2 mln sztuk na dobę! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 2 maj 2020 18:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Firma Ptak Holding przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu uruchomiła pierwszą w Polsce i największą w Europie fabrykę maseczek.

!reklama!

40 mln maseczek w ciągu miesiąca, a do końca czerwca – do 100 mln. Taki ma być efekt projektu #polskieszwalnie, realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. W projekcie uczestniczy Ptak Holding.

Projekt #polskieszwalnie został zainaugurowany w połowie kwietnia w Kancelarii Prezydenta. W wideokonferencji z przedsiębiorcami, którzy włączyli się w produkcję maseczek, uczestniczyli Prezydent Andrzej Duda, Wicepremier Jadwiga Emilewicz i Prezes ARP S.A. Cezariusz Lesisz.

Dzisiaj potrzebujemy maseczek dla wszystkich obywateli. Cieszę się, że będziemy je wytwarzali w Polsce. W czasie spotkania podziękowałem przedstawicielom naszych, polskich firm za to, że włączyli się w tę akcję. Na szczęście mamy w Polsce odpowiedzialnych przedsiębiorców, odpowiedzialny biznes, który nie tylko chce zarabiać, ale który przede wszystkim czuje odpowiedzialność za funkcjonowanie kraju i w związku z tym czuje także odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli. I dzisiaj ten biznes czynnie włącza się w akcję szycia maseczek, przestawia swoje szwalnie, swoją produkcję po to, by dostarczyć maseczki na rynek – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Przedsiębiorcy w sposób bardzo zdecydowany odpowiedzieli na apel Agencji Rozwoju Przemysłu i Ministerstwa Rozwoju - zaproponowaliśmy, że dostarczymy materiały, które wykorzystają do produkcji maseczek. W sytuacji ograniczonej możliwości sprzedaży i regularnej produkcji, wszyscy odpowiedzieli pozytywnie - powiedział prezes ARP S.A. Cezariusz Lesisz.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zawarła 7 umów z podmiotami integrującymi działalność polskich szwalni produkujących maseczki ochronne. Te firmy to: 4F, LPP, PTAK, Pako Lorente, EM Poland, Rascal Industry, Modesta.

Kilkanaście linii produkcyjnych firmy Ptak ma wydajność nawet do 2 mln masek na dobę. Produkowane są maski chirurgiczne sterylne i niesterylne. Są już dostępne 4 miliony sztuk z produkcji rozruchowej. Cena przy ilościach 100-150-tys./miesięcznie to 1,99 zł netto.

Źródło: ARP, Hurtownia Maseczek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.