Reklama

Reklama

Radni koalicji piszą do premiera i oczekują wymiany wojewody łódzkiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radni koalicji piszą do premiera i oczekują wymiany wojewody łódzkiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź - Rada Miejska podjęła dzisiaj uchwałę „stanowisko” apel do prezesa Rady Ministrów w sprawie odwołania wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego - powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Reklama

 !reklama!

- Wielokrotnie podkreślaliśmy brak współpracy pomiędzy Urzędem Wojewódzkim, a Urzędem Miasta Łodzi i Radą Miejską. Wojewoda zawiódł przede wszystkim mieszkańców naszego miasta. Nie spełnił szeregu pokładanych w nim oczekiwań. Nie opłacił zadań, które zostały zrzucone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości na gminy, dotyczących zdrowia i życia łodzian. Prezydent Hanna Zdanowska wysłała wiele pism do wojewody, na żadne nie otrzymano odpowiedzi.

Czarę goryczy przelało pismo z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z 29 maja 2020 roku wystosowane do wojewodów w całym kraju, które określono jako bardzo pilne, z prośbą o dostarczenie informacji na temat wydatków jednostek samorządu terytorialnego poniesionych na walkę z koronawirusem. Wojewoda łódzki dopiero 1 czerwca br. przesłał do Urzędu Miasta Łodzi prośbę o dostarczenie takich wydatków, dając miastu jedynie 24 godziny na podanie informacji. Przypuszczam, że było to działanie celowe.

Na dzisiejszej sesji 29 radnych poparło projekt uchwały w sprawie odwołania wojewody, 8 radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości było przeciw – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

- Żeby walczyć skutecznie z koronawirusem potrzebne jest współdziałanie władz rządowych i samorządowych - powiedział Tomasz Kacprzak, przewodniczący Komisji Ładu Społeczno-Prawnego Rady Miejskiej w Łodzi.

- Niestety w naszym mieście tej współpracy zabrakło. Oczekujemy, że premier Mateusz Morawiecki wymieni wojewodę na urzędnika sprawnego i wykazującego wolę kontaktu z samorządem. Pan Tobiasz Bocheński nie zdał egzaminu. Dało się zauważyć jego bojaźń przed ludźmi. Pandemia koronawirusa nadal trwa. Przed nami kolejne miesiące żmudnego odbudowywania gospodarki. Chciałbym, aby nowy wojewoda był osobą po partnersku traktującą samorząd. Panie premierze, prosimy o nowego wojewodę - zaapelował przewodniczący Tomasz Kacprzak.

Źródło: BRM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy