Reklama

Reklama

Rekordowo niskie bezrobocie w Łodzi. Piotr Bors: Nie ma drugiego miasta w Polsce, które w takim tempie poradziło sobie z problemem bezrobocia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rekordowo niskie bezrobocie w Łodzi. Piotr Bors: Nie ma drugiego miasta w Polsce, które w takim tempie poradziło sobie z problemem bezrobocia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź - (...) w ciągu zaledwie 7 lat udało się nam zmniejszyć bezrobocie w Łodzi z poziomu 12 proc. do mniej niż 5 proc. Nie ma drugiego miasta w Polsce, które w takim tempie poradziło sobie z problemem bezrobocia - komentuje najnowsze dane o spadku bezrobocia w Łodzi Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ.

Reklama

!reklama!Jak wynika z oficjalnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia w Łodzi spadła w grudniu 2019 r. do 4,7 proc. To kolejny miesiąc z rzędu, gdy Łódź odnotowała spadek poziomu bezrobocia. W tym samym czasie stopa bezrobocia w Polsce oraz w województwie łódzkim w minimalnym stopniu wzrosła (+0,1 p.p.).

– Zwykle grudzień jest okresem, kiedy wzrasta bezrobocie. To, że w tym czasie bezrobocie w Łodzi spadło oznacza, że miejsca pracy w naszym mieście są trwałe, nie są uzależnione od koniunktury na rynku prac sezonowychpowiedział Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ.

- Ogromna w tym zasługa łódzkich przedsiębiorców, którzy wciąż tworzą miejsca pracy. Podobnie jak w 2019, tak i w tym roku przedsiębiorcy tworzący nowe miejsca pracy mogą liczyć na nasze wsparcie. W 2020 r. na aktywizację zawodową osób bezrobotnych UMŁ zarezerwował 40 mln. zł. - dodaje Piotr Bors.

Polecamy: Na jakich zasadach i od kiedy czternaste emerytury?
Jak prognozuje Piotr Bors, na koniec 2020 r. stopa bezrobocia w Łodzi może spaść poniżej 4 proc. – Chcielibyśmy mieć taki sam poziom bezrobocia jak Wrocław czy Poznań. Na razie dzieli nas od nich jeden punkt procentowy, ale to już naprawdę niewielka różnica. Warto pamiętać, że w ciągu zaledwie 7 lat udało się nam zmniejszyć bezrobocie w Łodzi z poziomu 12 proc. do mniej niż 5 proc. Nie ma drugiego miasta w Polsce, które w takim tempie poradziło sobie z problemem bezrobociazauważył Piotr Bors.

Źródło: UMŁ

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy