Reklama

Reklama

Rekrutacja do przedszkoli w Łodzi. Daty, o których musi pamiętać rodzic

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Rekrutacja do przedszkoli w Łodzi. Daty, o których musi pamiętać rodzic - Zdjęcie główne

Rekrutacja odbywać się będzie drogą elektroniczną | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Znamy harmonogram w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli prowadzonych przez miasto Łódź, na rok szkolny 2023/2024. Sprawdź, od kiedy będzie można składać dokumenty. 

Reklama

Elektroniczny nabór potrwa od 5 do 20 kwietnia i będą w nim obowiązywać kryteria wprowadzone w poprzednim roku. Poznajcie szczegóły.

Harmonogram przyjęć do przedszkoli miejskich 

Nabór dotyczy rocznika 2017-2020. Jeżeli chodzi o dzieci, które już uczęszczają do danej placówki, to rodzic do 28 marca ma obowiązek wypełnić deklarację, czy dziecko będzie kontynuować w nim wychowanie przedszkolne. 

Informacji dotyczącej rekrutacji nie podał jeszcze oficjalnie magistrat, ale można już je znaleźć na stronie niektórych miejskich placówek. Jeżeli chodzi o ilość miejsc to w roku szkolnym 2022/2023 było ich ponad 4200. Ile będzie w tym roku? Jeszcze nie wiadomo. 

Rekrutacja do przedszkola będzie mieć formę naboru elektronicznego. Rodzic będzie mógł zalogować się do systemu elektronicznego naboru w dniu otwarcia, czyli nie wcześniej niż 05.04.2023 o godz. 8.00. Trzeba jednak wiedzieć, że formę papierową dokumentów trzeba będzie dostarczyć do przedszkola w późniejszym terminie. 

12 maja o godzinie 15.00 zostaną podane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do dalszego etapu rekrutacji. Jeżeli dziecko dostało się do danej placówki, rodzic będzie miał tydzień (do 19 maja) na pisemne potwierdzenie, że maluch faktycznie będzie uczęszczał do tego konkretnego przedszkola. Brak potwierdzenia jest traktowany jako rezygnacja z tego miejsca. 

26 maja godz. 15.00 - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola od nowego roku szkolnego. 

Jeżeli chodzi o rekrutację uzupełniającą, to w tym roku, zgodnie z harmonogramem podpisanym przez prezydent Hannę Zdanowską, dokumentu będzie można składać w terminie od 31 lipca do 04 sierpnia do godz. 15.00. 18 sierpnia komisja rekrutacyjna poda listy kandydatów zakwalifikowanych oraz tych, którzy się nie dostali. Do 24 sierpnia do godz. 15.00 rodzice będą mieli czas na pisemne potwierdzenie, że dziecko faktycznie będzie uczęszczać do placówki. 28 sierpnia o godz. 15.00 zostanie podana ostateczna lista. 

Chcesz zapisać dziecko do łódzkiego przedszkola? Zobacz, za co dostanie najwięcej punktów 

Jeżeli chodzi o punktację, to wygląda ona następująco:

• 64 punkty – rodzeństwo dziecka kontynuującego edukację w placówce pierwszego wyboru, 

• 32 punkty – co najmniej jedno z rodziców rozliczyło podatek dochodowy od osób fizycznych za miniony rok w Łodzi,

• 16 punktów – dziecko poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym lub dziecko, u którego badania kwalifikacyjne dają podstawy do odroczenia terminu szczepienia,

• 8 punktów – dziecko rodziców pracujących lub studiujących stacjonarnie; rodzic samotnie wychowujący,

• 4 punkty – dziecko uczęszczające do żłobka w roku rekrutacji,

• 2 punkty – dziecko wskazane przez pracownika socjalnego zagrożone objęciem pieczą zastępczą.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy