Reklama

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Łódź. Sprawdź ważne terminy rekrutacji w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Łódź. Sprawdź ważne terminy rekrutacji w Łodzi - Zdjęcie główne

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Łódź | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zastanawiasz się jak wygląda rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Łodzi w 2023 roku? Podajemy potrzebne terminy i wszystko co jako ósmoklasista lub rodzic musisz wiedzieć.

Zakończenie szkoły podstawowej to niemałe wydarzenie zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. Przed absolwentami pierwsze poważne decyzje, które będą miały wpływ na dalszą przyszłość. O wyborze placówki, w której znajdziemy się już po wakacjach, należy zacząć zastanawiać się jeszcze przed rozpoczęciem egzaminów. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Łódź rozpoczyna się już 24 kwietnia. To właśnie od 24 kwietnia do 23 maja należy złożyć wniosek do szkoły pierwszego wyboru. Złożenie wniosku jest niezwykle ważne, dlatego zapamiętajmy podaną datę! Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Łodzi? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Rekrutacja do szkół średnich Łódź

Egzaminy ósmoklasisty przypadają na termin od 23 do 25 maja 2023 roku. To zapewne najważniejsza data dla przyszłych absolwentów, która spędza sen z powiek. Nie można jednak zapominać, że samo zdanie egzaminów nie wystarczy. Jak wyglądają następne etapy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych? Otóż rekrutacja do szkół średnich Łódź posiada kolejną ważną datę: 6-10 lipca. Wtedy należy uzupełnić wniosek o świadectwo ukończenia szkoły i wyniki egzaminu. Dostarczając nasze wyniki do wymarzonej szkoły średniej, wypełniamy kluczowy aspekt, który pozwala na zliczenie uzyskanych przez nas punktów, a co za tym idzie na decyzję o potencjalnym przyjęciu do szkoły.

Rekrutacja do szkół średnich ŁódźFot. Starostwo powiatowe w Mielcu/Korso.pl

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych Łódź

Jak wygląda rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023/2024? Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych Łódź przypadają od 24 kwietnia do 26 lipca 2023 roku. To podstawowa data warta zapamiętania. Jednak rekrutacja składa się z więcej niż jednego etapu. Samo złożenie wniosku nie jest wystarczające, aby zapełnić jedno z wolnych miejsc w łódzkiej szkole średniej. Po wynikach egzaminu ósmoklasisty do ukończenia szkoły podstawowej i zakwalifikowania się na listę kandydatów do szkoły średniej już jeden krok. Jak wyglądają dokładne terminy postępowania rekrutacyjnego w Łodzi? Przedstawiają się one następująco:

 • 24 kwietnia - 23 maja 2023 r. (21-26 lipca 2023 r.) - złożenie wniosku o przyjęcie do szkół średnich.
 • do 11 maja 2023 r. - podanie terminów prób sprawności fizycznej, sprawdzianów językowych i uzdolnień kierunkowych.
 • do 31 maja 2023 r. (31 lipca 2023 r.) - weryfikacja złożonych wniosków
 • 1 - 14 czerwca 2023 r. (27-28 lipca 2023 r.) - przeprowadzenie prób sprawności fizycznej, sprawdzianów językowych oraz uzdolnień kierunkowych.
 • 15 czerwca 2023 r. (31 lipca 2023 r.) - podanie listy kandydatów z pozytywnymi wynikami prób sprawności fizycznej, sprawdzianów językowych oraz kompetencji kierunkowych.
 • 4-10 lipca 2023 r. - możliwość zmiany na liście preferencji oddziałów.
 • 6-10 lipca 2023 r. - uzupełnienie wniosku o kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a także zaświadczenie o otrzymanych wynikach egzaminowych.
 • do 12 lipca 2023 r. (31 lipca 2023 r.) - weryfikacja informacji podanych na świadectwach oraz zaświadczeniach.
 • 14 lipca 2023 r. (1 sierpnia 2023 r.) - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
 • 24 kwietnia - 17 lipca 2023 r. (20 lipca - 1 sierpnia.2023 r.) - szkoły prowadzące kształcenie zawodowe wydają skierowania na badania lekarskie.
 • 14-20 lipca 2023 r. (1-4 sierpnia 2023 r.) - potwierdzenie przez pełnoletniego kandydata lub rodzica kandydata chęci o podjęciu nauki w danej placówce poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu.
 • 21 lipca 2023r. (7 sierpnia 2023 r.) - podanie informacji o kandydatach przyjętych i nieprzyjętych.
 • 21 lipca 2023r. (8 sierpnia 2023 r.) - opublikowanie informacji o liczbie wolnych miejsc.
Jak wiec widzimy, istnieje wiele etapów przeprowadzenia rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Pamiętajmy także, że w szkołach ponadpodstawowych prowadzone są rekrutacje uzupełniające (przedstawione w nawiasie).

Ile punktów do szkoły średniej w Łodzi?

Ile punktów do szkoły średniej w Łodzi należy zdobyć? Jeśli chcemy dostać się do liceum w Łodzi, należy zdobyć nie mniej niż 70 punktów, w przypadku technikum należy zdobyć 60 pkt. Należy jednak pamiętać, że każde liceum posiada inne wymagania. Najpopularniejsze licea w Łodzi to szkoły, do których 70 punktów zdecydowanie nie wystarczy. Najpopularniejsze szkoły średnie w Łodzi wymagają uzyskania około 150 punktów przez potencjalnego kandydata. W przypadku szkoły średniej należy dobrze zastanowić się nad wyborem. Szkoła ponadpodstawowa powinna zacząć przygotowywać nas do kierunków, które w przyszłości będą towarzyszyć nam na studiach. Warto zastanowić się nad swoimi mocnymi i słabszymi punktami i wybrać szkołę idealnie dobraną pod siebie.

Ile punktów do szkoły średniej w Łodzi?

Ile punktów do liceum nr 1 w Łodzi?

Często zadawanym pytaniem jest to, ile punktów do liceum nr 1 w Łodzi trzeba zdobyć. Otóż, aby mieć szanse na dostanie się do liceum nr 1 w Łodzi, należy zdobyć około 166,5 punktów. Liceum numer 1 w Łodzi oferuje klasy o profilu:

 • Geografia/Matematyka/Angielski
 • Historia/Angielski/Polski
 • Matematyka/Fizyka/Informatyka
 • Chemia/Fizyka/Matematyka
 • Biologia/Chemia/Matematyka
Jeśli zależy nam na dostaniu się na listę zakwalifikowanych kandydatów do tej szkoły, należy dokładnie zapoznać się z punktacją i oczekiwaniami. Każda szkoła ponadpodstawowa w Łodzi posiada swoje wytyczne, indywidualne dla siebie.

Ile punktów do 20 LO Łódź?

Ile punktów do 20 LO Łódź? Otóż, aby dostać się do 20 LO w Łodzi w poprzednich latach wystarczyło zdobycie ok. 63 punktów. Pamiętajmy, że każdego roku, zarówno w przypadku tej szkoły, ale także każdej innej szkoły ponadpodstawowej w Łodzi, minimalna punktacja może ulegać zmianie. Omawiana szkoła ponadpodstawowa oferuje klasy o profilu:

 • Polski/Angielski
 • Historia/Angielski/Polski
 • Biologia/Angielski/Chemia
 • Polski/Historia/WOS
Każda szkoła ponadpodstawowa w Łodzi jest warta naszej uwagi. Pamiętajmy o dokładnym zapoznaniu się z poszczególnymi etapami rekrutacji przeprowadzanych w województwie łódzkim. Nie pomińmy żadnej daty i skupmy się na egzaminach, a nasza szkoła marzeń stanie się rzeczywistością.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy