Reklama

Reklama

Rektor Politechniki Łódzkiej w elitarnym gronie Ekspertów ds. Ekosystemów innowacji w UE

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rektor Politechniki Łódzkiej w elitarnym gronie Ekspertów ds. Ekosystemów innowacji w UE - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prof. Sławomir Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej został wybrany jednym z ekspertów European University Association (EUA).  Organizacja ta skupia ponad 800 uniwersytetów i krajowych konferencji rektorów z 48 krajów europejskich. Jej działania odgrywają oromną  rolę w zakresie nauki, badań oraz innowacji w szkolnictwie wyższym. 

Reklama

EUA powołało nową Grupę Ekspertów ds. Ekosystemów innowacji (Expert Group on Innovation Ecosystems). Prof. Sławomir Wiak, nominowany przez KRASP (Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polski) został w niej jedynym przedstawicielem z Polski.

-Grupa ekspertów, do której zostałem powołany powstała jako ewolucja grupy ekspertów EUA, którzy zajmowali się strategią badań i innowacji na rzecz inteligentnych specjalizacji. Jestem zaszczycony, że mogę reprezentować Polskę w działaniach wspierających wyzwania, jakie stoją przed Unią Europejską w najbliższej przyszłości - mówi prof. Sławomir Wiak.

Pierwsze spotkanie grupy ekspertów odbędzie się 5 listopada w Brukseli. Następnego dnia zaplanowano konferencję wysokiego szczebla organizowaną przez Europejski Komitet Regionów, na której dyskutowana będzie m.in. rola uniwersytetów w rozwoju ekosystemów innowacji.Grupie będą przewodniczyć prof. Peter Haring Bolívar, University of Siegen w Niemczech, a współprzewodniczyć prof. Ray O’Neill z Maynooth University w Irlandii. 

Źródło: PŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy