Reklama

Reklama

Remont przychodni Maratońska na Retkini

Opublikowano: śr, 7 sie 2019 07:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Planowana modernizacja Przychodni „Maratońska” dotyczy całego budynku. W związku z tym, że prace będą szeroko zakrojone,podzielono je  na kilka etapów.  Rozpoczną się dostosowaniem pomieszczeń znajdujących się na I piętrze do gabinetów specjalistycznych oraz adaptacją  pomieszczeń piwnicznych przeznaczonych na pracownie RTG. Ta część remontu powinna zakończyć się do końca pierwszego kwartału 2020 r.

W kwietniu 2020 roku pacjenci będą mieli pełną dostępność do poradni ortopedyczno-urazowej i chirurgicznej oraz do nowo stworzonej pracowni RTG. Koszt pierwszego etapu szacowany jest na blisko milion złotych w tym środki własne MCM „Polesie” w Łodzi stanowić będą około 40% inwestycji.

Dalsze etapy inwestycji dotyczą modernizacji korytarza na parterze i I piętrze, pozostałych gabinetów oraz klatki schodowej. Zmodernizowane zostaną również pomieszczenia rejestracji pacjentów. Główne wejście do placówki będzie prowadzić bezpośrednio do rejestracji.Na wszystkich korytarzach oraz w gabinetach zostanie wymieniona wykładzina podłogowa. Wymiana oświetlenia na korytarzach pomoże doświetlić części korytarza z brakiem dostępu do światła dziennego. Wszystkie drzwi wewnętrzne zostaną wymienione na dźwiękoszczelne, co zdecydowanie poprawi jakość udzielanych świadczeń, a także polepszy komfort pacjentów i pracy lekarzy. Planujemy wyposażyć wszystkie gabinety w internet, przez co skrócony będzie czas na formalną część wizyty. Dzięki temu, lekarza podczas porady zyska czas na bezpośredni kontakt z pacjentem.

Deklaracje w Przychodni „Maratońska” złożyło około 7 tys. osób - w tym: dorośli – 5196, dzieci – 1776.
Ostatnio do personelu przychodnii dołączył nowy specjalista – ginekolog, który w trakcie wizyty nie tylko udziela pacjentkom porad specjalistycznych, ale również wykonuje badanie USG. W czerwcu br. MCM „Polesie” z własnych środków zakupiło 2 nowoczesne aparaty ultrasonograficzne, z czego jeden trafił do przychodni „Maratońska”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.