Reklama

Reklama

Remont ulic w centrum opóźniony. Powodem niedoszacowanie budżetu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Remont ulic w centrum opóźniony. Powodem niedoszacowanie budżetu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zarząd Inwestycji Miejskich zapoznał się już z ofertami złożonymi w przetargu na przebudowę ulic Legionów i Cmentarnej wraz z tamtejszą trasą tramwajową. Zaproponowane kosztorysy znacznie przekraczają zakładany dla tej inwestycji budżet.

Reklama

Jest to już drugie postepowanie przetargowe prowadzone w związku z planowaną inwestycją w ciągu ulic Legionów i Cmentarnej. Niestety wszystko wskazuje na to, że również ono zostanie unieważnione, pomimo wydłużenia terminów realizacji projektu. Zabieg ten miał obniżyć koszty przeprowadzenia prac.

Przewidywany budżet inwestycji realizowanej w formie projektuj i buduj to 50,3 mln złotych. Wszystkie trzy oferty złożone w przetargu przekraczają go ponad dwukrotnie. Najtańsza została złożona przez łódzki Larkbud i wynosi 107,8 mln złotych.

Pierwszy przetarg również został unieważniony z powodu zbyt wysokiej ceny zaproponowanej przez jedynego oferenta. Wygląda więc na to, że konieczne będzie albo dofinansowanie projektu z miejskiej kasy albo rozpisane ponownego postępowania przetargowego i liczenie na to, że zgłosi się firma, która zaproponuje korzystne warunki wykonania pracy. Czy jednak jest to możliwe?

Jest to już kolejny przypadek przeciągnięcia w czasie planowej od dłuższego czasu inwestycji.

Projekt zakłada przebudowę ulicy Legionów na odcinku od Placu Wolności do Żeligowskiego, która będzie polegać na wykonaniu nowej nawierzchni, chodników i torowiska oraz na stworzeniu nowego, wyniesionego przystanku tramwajowo – autobusowego. Podobne prace mają być przeprowadzone na Cmentarnej na odcinku od Legionów do Ogrodowej. Na obu remontowanych ulicach ma zostać postawiona nowa infrastruktura oraz rozwiązania, które uspokoją ruch samochodowy w tym rejonie.

Źródło: Transport Publiczny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy