Reklama

Reklama

Remonty dróg w Łodzi w ogniu krytyki mieszkańców [zdjęcia]

Opublikowano: wt, 28 wrz 2021 12:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzki magistrat poinformował o kolejnych planach remontów dróg. Inwestycje na ul. Sienkiewicza, Jaracza i Pomorskiej zostaną przeprowadzone w ramach planu naprawczego nawierzchni ulic zniszczonych po zimie. Mieszkańcy ostro krytykują zakomunikowane przez urzędników decyzje - narzekają na skumulowanie prac w centrum miasta i wizję kilometrowych korków.

Reklama

Urząd Miasta Łodzi ogłosił decyzję o rozpoczęciu kolejnych remontów w Śródmieściu

Urząd Miasta Łodzi zakomunikował, że w najbliższym czasie mieszkańcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu w kolejnych częściach miasta. Wymiana dziurawej nawierzchni po zimie rozpoczęła się już na ul. Sienkiewicza (odcinek pomiędzy ul. Wigury, a ul. Tylną). W trakcie prowadzonych napraw ruch będzie możliwy tylko w jednym kierunku od ul. Wigury na południe do ul. Tymienieckiego.

Od 4 października drogowcy pojawią się na ul. Pomorskiej w Nowosolnej od ul. Gryfa Pomorskiego do zakrętu na ul. Pomorskiej. W pierwszych dniach nowego miesiąca ma wystartować także remont nawierzchni na ul. Jaracza (odcinek pomiędzy Kopcińskiego a Polskiej Organizacji Wojskowej). 

Jak zapewnia magistrat, już na początku przyszłego roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej nawierzchni na ponad 20 ulicach w całej Łodzi. Z tegorocznego budżetu na naprawę dróg miasto przeznaczyło ponad 100 milionów złotych.  

Remonty ul. Sienkiewicza, Jaracza czy Pomorskiej? Mieszkańcy nie zostawiają na urzędnikach suchej nitki 

Łodzianie wątpią w terminowe oddanie remontowanych ulic, czego dowód dali m.in. w komentarzach na oficjalnym miejskim profilu facebookowym. W poście informującym o planowanych robotach drogowych pojawiła się lawina wypowiedzi krytycznie odnosząca się do zapowiadanych zmian. Zwracano uwagę m.in. na kiepski termin rozpoczęcia prac. 

„Kropla w morzu pragnień tylko szkoda że nie robiliście tego wakacje tylko teraz kiedy ludzi szlag trafia jak stał w korkach bo nic się nie dzieje na Rydza-Śmigłego nic się nie dzieje na Wiadukcie na Przybyszewskiego nic się nie dzieje na Wiadukcie na Dąbrowskiego” – napisała jedna z komentujących. 

Krytyka dotyczyła również terminowości remontów, zwłaszcza w kontekście trwających od miesięcy prac na ul. Sienkiewicza. 

„Co z północną częścią Sienkiewicza, która zaraz po oddaniu znowu została zamknięta przy wylocie z Narutowicza? Zrobione na całej długości łaty asfaltowe już zaczynają pękać, tak samo jak w rozsypce od ciężkiego sprzętu jest kawałek Pomorskiej przy Wschodniej (również po "rewitalizacji", a w stanie fatalnym)?” – skomentowano. 

Korzystając z okazji wielu mieszkańców nie omieszkało przypomnieć o planach remontu ul. Wojska Polskiego, której stan techniczny jest powracającym koszmarem wszystkich łódzkich kierowców. 

CZYTAJ TAKŻE: Od dziś rusza remont na ul. Sienkiewicza. Sprawdźcie, jak ominąć roboty drogowe. Zmiany również w MPK [27.09.2021]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.