Reklama

Reklama

Rewitalizacja Łódź. Dwie kamienice odzyskają dawny blask [wizualizacje]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rewitalizacja Łódź. Odnowienie zabytkowych elewacji, renowacja podwórza i przebudowa dwóch kamienic – tak właśnie zmieni się okolica ulic Wschodniej i Włókienniczej. Co jeszcze zmieni się w budynkach? Sprawdź na TuŁódź.pl.

Reklama

Rewitalizacja Łódź. Przebudowa kamienic na rogu Wschodniej i Włókienniczej

!reklama!

W centrum Łodzi rozpoczęły się kolejne prace budowlane. Tym razem, w ramach rewitalizacji, odnowione i zmodernizowane zostaną dwa budynki.

– Na najwyższej kondygnacji kamienicy przy ul. Wschodniej 52 powstanie nadbudowa poddasza, dzięki czemu będzie można tam ulokować dodatkowe pomieszczenia mieszkalne. Łącznie, po remoncie w kamienicy przy ul. Wschodniej znajdzie się 18 mieszkań komunalnych i 3 lokale usługowe na parterze. Natomiast w kamienicy przy ul. Włókienniczej 2 powstanie 21 mieszkań, w tym 1 dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz 2 lokale użytkowe. Obie kamienice mają wspólne podwórze, które zostanie uporządkowane, zagospodarowane i zazielenione, by stworzyć wygodną przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Zmiany obejmą także wnętrze budynków. Jak informuje Urząd Miasta Łodzi kamienice zostaną podłączone do sieci centralnego ogrzewania. Nowe mieszkania będą wyposażone w kuchnie lub aneksy kuchenne, wanny lub prysznice, ubikacje i kompletny zestaw baterii. Modernizacja ulegnie również instalacje elektryczna, gazowa, a także wodna. W kamienicach pojawi się też sieć światłowodowa.

Kolejnym elementem remontu jest przebudowa podwórza. Zaplanowano wymianę i odnowienie nawierzchni, a także posadzenie krzewów, roślin, drzewa i zasadzenie nowego trawnika. Dla mieszkańców nie braknie również ławek, altany oraz trzepaka, a dla ptaków – budek lęgowych.

Płaskorzeźba „Kochanków z ulicy Kamiennej” która znajdowała się na elewacji budynku przy ul. Włókienniczej 2 na czas remontu została zdemontowana. Po zakończeniu prac i koniecznym oczyszczeniu powróci na swojej miejsce. Dzieło autorstwa Wojciecha Gryniewicza nawiązuje do piosenki Agnieszki Osieckiej z lat 50. XX wieku – informuje Urząd Miasta Łodzi w swoim komunikacie.

– Trwają prace rozbiórkowe, skuwamy tynki, rozbieramy ścianki działowe, zrzucane są stare stropy i zaczynamy wymianę belek stropowych. Na obu budynkach nie ma już starej więźby dachowej, którą zastąpi nowa konstrukcja. Niezmienione pozostaną jedynie ściany konstrukcyjne. W budynkach wymienione zostaną wszystkie niezbędne instalacje. Dodatkowo rozebraliśmy już stojące na podwórku komórki, dzięki czemu zwiększy się powierzchnia podwórka – dodaje Patryk Markowski, kierownik robót.

Remont ma zostać zakończony w trzecim kwartale 2022 roku. Wartość inwestycji to kwota 12 milionów złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy