Reklama

Reklama

Rewitalizacja Parku Staromiejskiego. Jakie prace zaplanowano w ramach przebudowy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Rewitalizacja Parku Staromiejskiego. Jakie prace zaplanowano w ramach przebudowy?  - Zdjęcie główne

Jak zmieni się łódzki Park Staromiejski? | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wśród zaplanowanych na najbliższe miesiące miejskich rewitalizacji znalazł się projekt przebudowy Parku Staromiejskiego. Kto zajmie się związanymi z odnową pracami i jakie zmiany czekają łódzki park? Szczegóły dotyczące planów zamieszczamy poniżej.

Reklama

Według informacji przekazanej przez Urząd Miasta Łodzi ofertę na prace związane z przebudową Parku Staromiejskiego złożyły trzy firmy: Sorted Sp. z o.o. Chyliczki z kwotą 34 370 000 zł, Park M Poland Sp. z o.o. za 34 995 384, 20 zł i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Inmel z ofertą 38 745 000 zł. Zwycięzcę aukcji poznamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni, następnie rozpocznie się procedura związana z podpisaniem umowy. Początek prac rewitalizacyjnych zaplanowany jest na IV kwartał bieżącego roku, zakończone mają być natomiast w 2023 roku. 

"Czas na Park Staromiejski, którego odnowa uzupełni wyremontowany Stary Rynek i przebudowane ulice Podrzeczną i Wolborską. Kwoty zaproponowane w ofertach przewyższają nasz budżet. Ale poczekajmy na ostateczną wartość inwestycji, a tę poznamy po elektronicznej aukcji" – poinformowała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przebudowa Parku Staromiejskiego. Co się zmieni? 

W planach na rewitalizację Parku Staromiejskiego znalazł się między innymi montaż nowego oświetlenia, koszy na śmieci, ławek i stojaków na rowery. Nawierzchnia alejek ma zostać odnowiona, z uwzględnieniem utworzenia nowej osi widokowej wzdłuż ulicy Zachodniej, odrestaurowane zostaną też znajdujące się w parku rzeźby. Wejścia od ulicy Wolborskiej zostaną przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  W planach przebudowy jest także funkcjonalne połączenie z Rynkiem Starego Miasta przez system iluminacji „Promienie Światła”, pojawią się także nowe krzewy i kwiaty.  Zaplanowano też powstanie obszarów rekreacyjnych, między innymi placów zabaw dla dzieci dostosowanych do różnych grup wiekowych, doposażenie siłowni, budowę siłowni typu street work-out, ustawienie stołów do gry w szachy, ping-ponga, wydzielenie boisk do gry w bule czy wygospodarowanie toru rolkowego.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy