Reklama

Reklama

Rewitalizacja Wschodniej to mnóstwo korzyści! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rewitalizacja Wschodniej to mnóstwo korzyści! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pandemia koronawirusa nie wpływa na intensywne prace związane z rewitalizacją Łodzi. Miasto remontuje 87 budynków, a w nich 943 mieszkania, 185 lokali użytkowych i 75 mieszkań chronionych. Przy Wschodniej oddanych do użytku zostanie 52 komfortowych mieszkań, 5 lokali dla przedsiębiorców w 3 kamienicach.

Reklama

Marzec to czas, kiedy miasto podpisało ósmą umowę na remont budynku przy Wschodniej, a 3 gruntownie odremontowane kamienice zostaną oddane jeszcze w tym roku.

!reklama!

- W 2020 roku miasto odda do użytkowania trzy gruntownie wyremontowane kamienice przy ulicy Wschodniej, w których znajdzie się 52 komfortowych  mieszkań i 5 lokali dla przedsiębiorców.  Przy ulicy Wschodniej 23 oddamy do użytkowania mieszkańcom 34 komfortowych mieszkań komunalnych, w tym 4 mieszkania przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami i 5 lokali usługowych przeznaczonych na wynajem.  W budynku przy ulicy Wschodniej 24 miasto odda do użytkowania 8 mieszkań komunalnych, w tym 1 lokal z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Przy ulicy Wschodniej 42 wszystkie budynki wraz z podwórkiem zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania, znajdzie się w nich 10 mieszkań oraz przestrzeń dla biblioteki miejskiej – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi 

Do 2022 roku zostanie wyremontowanych łącznie osiem kamienic (ulica Wschodnia 42, 23, 24, 45, 52, 54, 20, 35) na łączną kwotę ponad 67.000.000 złotych. 

Wschodnia - nowe mieszkania, biblioteka dla mieszkańców i wiele innych udogodnień

Każdy z budynków, a także podwórko, zostaną całkowicie odnowione i podłączone do centralnego ogrzewania. W każdym z mieszkań znajdzie się kuchnia lub aneks kuchenny. Remont to jednocześnie wymiana instalacji elektrycznej, wodnej oraz gazowej. Powstaną niewielkie rabaty oraz zasadzone zostaną liczne krzewy. W budynku przy Wschodniej 42 znajdzie się 10 mieszkań komunalnych oraz filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Na Wschodniej 23 powstaną 34 komfortowych mieszkań. Wschodnia 24 to oprócz 8 mieszkań powstanie zielonego skweru. Przy Wschodniej 45, oprócz generalnego remontu, to także przyłączenie do sieci światłowodowej. Na podwórku pojawią się też ławki i altany oraz stojaki na rowery. Powstanie tam także 48 mieszkań komunalnych, 12 lokali usługowych i 4 pracownie twórcze. Udogodnienia pojawią się przy Wschodniej 52, kamienicy z budkami lęgowymi dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków. Na Wschodniej 20 natomiast powstanie nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy