Reklama

Reklama

Robert Biedroń w Łodzi. Wiceprezydent Łodzi: „Oddajcie głos na Biedronia. Robert do przodu!” [WIDEO | ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 13 cze 2020 00:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP w piątek odwiedził Łódź. Na konferencji prasowej mówił o swoim programie oraz uzyskał poparcie od łodzianina, byłego premiera Marka Belki oraz od samorządowców Lewicy, których przedstawicielem była Małgorzata Moskwa - Wodnicka Wiceprezydent Łodzi.

„Dzień dobry Łódź, dzień dobry Polsko. Dzień dobry z miasta, które powstało na marzeniach. Z miasta, które jest symbolem w całej Polsce, że da się” – tak rozpoczął wizytę w Łodzi Robert Biedroń.

!reklama! 

W Łodzi Robert Biedroń mówił o kilku punktach swojego programu.

- Wielu młodych ludzi wciąż wyjeżdża za granicę, żeby tam uzbierać na mieszkanie. Prawo do mieszkania gwarantuje nam wszystkim artykuł 75. polskiej Konstytucji. Jako prezydent zaproponuje powszechny program budowy tanich mieszkań na wynajem. To jest mój plan. Publiczne przedsiębiorstwo w latach 2021-2031 zapewni milion mieszkań na terenach należących do Skarbu Państwa. Koszt najmu nie będzie przekraczał 20 zł za m²” – mówi Biedroń.

- To będą wybory, w których zdecydujemy o tym, czy będziemy osamotnieni w Europie, rządzeni przez politycznych cyników. Czy zrobimy krok do przodu i staniemy się nowoczesnym, dumnym, europejskim państwem dobrobytu – głosi kandydat Lewicy na prezydenta RP.

Biedroń w naszym województwie poruszył również tematy związane z klimatem:

„Moim celem będzie, byśmy stali się liderem zielonej transformacji w naszej części Europy. Już dziś zapowiadam - jeśli zostanę wybrany, to za rok, w 2021 roku zorganizuję duży, europejski szczyt klimatyczny. To będzie szczyt z prawdziwego zdarzenia, na którym pokażemy nasz plan odchodzenia od węgla. Plan, który stanie się wzorem dla reszty europejskich państw."

Najważniejsze cytaty z wizyty Roberta Biedronia w Łodzi:

  • Łódź jest symbolem miasta, które powstało z ludzkich marzeń. Musimy zacząć współtworzyć takie miasta  w całej Polsce.
  • W Polsce mamy kolejne 150 tys. zarejestrowanych bezrobotnych. Bezrobocie do końca tego roku będzie sięgało 2 mln osób. I sami samorządowcy sobie z tym nie poradzą.
  • Nie ma miejsca na dzielenie Polek i Polaków. Nie ma miejsca na dzielenie na lepszy i gorszy sort. Na nazywanie ludzi chamską hołotą.
  • Prezydent powinien stać na straży Konstytucji. Pilnować, by nikt nikogo nie obrażał. Niestety, Prezydent Duda znów nas podzielił. I trzeba mieć odwagę stanąć w obronie tych, których się szczuje. Niezależnie od święta

Konferencja prasowa oraz okrągły stół z przedsiębiorcami

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.