Reklama

Reklama

Rok artysty, którego wszyscy cenią, a niektórzy uwiebiają

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rok artysty, którego wszyscy cenią, a niektórzy uwiebiają - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rok artysty, którego wszyscy cenią, a niektórzy uwiebiają rozpocznie w Filharmonii Łódzkiej niezwykły koncert.

Reklama

Koncert oratoryjny w Filharmonii Łódzkiej

Kompozytor genialny i niepokorny, a przy tym natchniony wizjoner, artysta, który wprowadził muzykę w romantyzm – Ludwig van Beethoven to postać wyjątkowa. Jego utwory zawsze stanowią bardzo ważną część repertuaru koncertowego, ale w tym roku, z racji 250-lecia urodzin kompozytora, będzie o wiele więcej. Już w piątek z okazji otwarcia Roku Beethovenowskiego zabrzmi Msza C-dur op. 86, napisana w 1807 roku na zamówienie księcia Mikołaja II Esterházy’ego. Msza odznacza się mistrzowską formą i nowatorskim potraktowaniem tekstu. Utworem zaledwie o kilka lat wcześniejszym jest III Koncert fortepianowy c-moll, pełen tragizmu. Powstał w czasie, kiedy Beethoven zmagał się z postępującą głuchotą.

Partię solową wykona Łukasz Krupiński, 27-letni polski pianista, laureat wielu konkursów wykonawczych. Koncert wpisuje się też w ramy obchodów pięćdziesięciolecia Chóru Filharmonii Łódzkiej. Dzieła oratoryjne stanowią istotną część jego repertuaru. W mszy Beethovena głosy wokalne dominują nad instrumentalnymi, zaś kwartet solistów ściśle współdziała z chórem. Spotkanie przedkoncertowe poprowadzi Marcin Majchrowski. Początek o g. 18.15. Podczas koncertu można skorzystać z bawialni dla dzieci.
Przed koncertem i w czasie przerwy można obejrzeć wystawę "Ogrody Qi", która jest dostępna już tylko do 19 stycznia (więcej informacji na stronie FŁ).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy