Reklama

Reklama

Rozpoczął się kolejny rok IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rozpoczął się kolejny rok IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej [WIDEO] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W sobotę 8 lutego Arcybiskup Łódzki Grzegorz Ryś rozpoczął kolejną, trzecią część obrad IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Po pierwszej, poświęconej młodzieży i drugiej, poświęconej małżeństwu i rodzinie, właśnie arcybiskup zainaugurował część poświęconą parafii.

Reklama

Pierwsza część obrad odbyła się w łódzkiej katedrze. Podobnie, jak to miało miejsce przy okazji poprzednich sesji, referat wprowadzający w tematykę przedstawiła socjolog prof. Kaja Kaźmierska z Uniwersytetu Łódzkiego. Corocznym zadaniem synodalnym prof. Kaźmierskiej jest analiza ankiet zebranych pośród wiernych archidiecezji łódzkiej. Podobnie i tym razem profesor zreferowała pod kątem zaangażowania wiernych w parafii wyniki ankiet.


Z kolejnym referatem  wystąpił ks. dr hab. Piotr Kulbacki z KUL, który przedstawił wizję parafii według Soboru Watykańskiego II. Posoborowa wizja parafii jako wspólnoty wspólnot nadal jest wyzwaniem duszpasterskim Kościoła nie tylko w Polsce.

Pierwszą część sobotnich obrad zakończyła msza święta w homilią abpa Grzegorza Rysia.


W części popołudniowej zebrani mieli okazję wysłuchać referatu abpa Grzegorza Rysia „Kościół w nauczaniu papieża Franciszka”.  Temat ten arcybiskup oparł na adhortacji papieża Franciszka „Evangelii gaudium”, która to adhortacja będzie przedmiotem rozważań uczestników synodu przez kolejny, trzeci rok obrad. Referat ten był więc istotnym elementem wprowadzającym do obrad nad tematyką życia parafii.

Źródło: Archidiecezja łódzka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy