Reklama

Reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021. Minister Czarnek: Wracamy do normalności w szkołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021. Minister Czarnek: Wracamy do normalności w szkołach  - Zdjęcie główne

Jak w najbliższym czasie będzie wyglądać nauka w szkołach? Minister edukacji zapowiada powrót nauki stacjonarnej (fot. UMŁ) |wiadomości łódzkie | Łódź | TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rozpoczęcie roku szkolnego 2021 to ważny moment nie tylko dla uczniów, ale też rodziców i nauczycieli. Wciąż nie mamy pewności, jak szkoły poradzą sobie z nadchodzącymi wyzwaniami związanymi z ewentualną czwartą falą koronawirusa. Minister edukacji i nauki przekonywał jednak, że zajęcia w szkole będą odbywać się stacjonarnie. 

Reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021. Jak oświata będzie funkcjonować w kolejnych miesiącach?

!reklama!

W wywiadzie udzielonym radiowej Jedynce minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podkreślał, że w obecnej sytuacji nie ma zagrożenia dla odwołania nauki stacjonarnej w szkołach.

- Jestem przekonany, że także w dłuższym horyzoncie czasowym nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej. Wracamy do normalności w szkołach - oświadczył minister Czarnek.

W przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej każda ze szkół będzie obowiązana wdrożyć opracowany przez MEiN regulamin sanitarny.

czytaj także: Łódź. „Bombowe” rozpoczęcie roku szkolnego. Łódzkie szkoły otrzymały e-maile o rzekomych ładunkach wybuchowych

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021 w Łodzi. W placówkach będzie obowiązywać reżim sanitarny

W szkołach obowiązuje dezynfekcja i częste mycie rąk, wietrzenie sal lekcyjnych, a zajęcia w-f (o ile pogoda pozwala) będą odbywać się na powietrzu.

W szkołach podstawowych godziny rozpoczynania zajęć rozdzielane są w taki sposób, by przed placówkami nie gromadziły się rano tłumy dzieci i rodziców (z reguły młodsze klasy przychodzą nieco później niż starsze). Pozostałe zasady są ustalane indywidualnie przez każdą ze szkół, ze uwagi na inne warunki lokalowe, różną liczbę uczniów, nauczycieli itp.

- W przypadku najmłodszych dzieci obowiązuje zasada, że do placówki wchodzi jeden rodzic i bardzo proszę, apeluję do rodziców i opiekunów, aby stosowali się do tych zaleceń - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Jak podaje Urząd Miasta Łodzi 61 377 uczniów szkół podstawowych i średnich prowadzonych przez samorząd rozpoczęło dziś rok szkolny. W szkołach podstawowych uczyć się będzie 39 975 uczniów, w liceach - 12 837, w technikach - 7 650 oraz w szkołach branżowych - 915 uczniów. W przedszkolach nowy rok rozpoczyna 17 707 dzieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy