Reklama

Reklama

Rozpoczęto rozbudowę łódzkiej kompostowni. Będą nowe bioreaktory kompostowania i biofiltry [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowy magazyn i nowoczesne maszyny do przetwarzania odpadów bio. Ruszyła rozbudowa łódzkiej kompostowni. Produkcja kompostu będzie szybsza i bardziej ekologiczna. Kto może z tego korzystać?

Reklama

Wypalanie śmieci, także liści, gałęzi czy trawy jest zabronione. Co zatem z nimi zrobić? Zawieźć do specjalne przygotowanego do tego miejsca.

 !reklama!

Taką możliwość daje Kompostowania przy ulicy Sanitariuszek 70/72.  Kompostowania powstała w 1993 roku, w 2005 roku przeszła pierwszy etap rozbudowy, w 2020 roku rozpoczyna się jej drugi etap.

- Kompostownia powstała w 1993 roku i pracowała w technologii naturalnego kompostowania. Dawało to moc przerobową 7 tys. ton/rok. W 2005 roku rozbudowano kompostownię i wprowadzono proces przyśpieszonego kompostowania, co skróciło czas składowania odpadów z 9 miesięcy na 3 miesiące. Wprowadzenie nowej technologii dawało moc przerobową 12 tys. ton/rok. Rozpoczęta w tym roku inwestycja zwiększy wydajność o kolejne 12 tys. ton/rok – mówi Piotr Maćkowiak, Zarząd Gospodarowani Odpadami w Łodzi

- Inwestycja obejmuje rozbudowę istniejących budynków kompostowni. Wymianie ulegnie instalacja do biologicznego przetwarzania odpadów zielonych oraz biodegradowalnych. Pojawi się nowy system zarządzania odpadami i przetwarzania selektywnie zebranych odpadów roślinnych i innych bioodpadów z wykorzystaniem żelbetowych bioreaktorów. W ramach inwestycji powstanie nowy budynek kompostowni z bioreaktorami kompostowania i biofiltrami, rampa oraz nowe zagospodarowanie dróg wewnętrznych – dodaje Rafał Michaś, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Rozbudowa kompostowni jest kolejnym etapem we wdrażaniu planu zmierzającego do uporządkowania gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Łodzi.

Kompostownia Miejska oferuje usługi w zakresie:

  • Sprzedaż kompostu organicznego "Próchniaczek": sprzedaż detaliczna w workach 20kg, sprzedaż hurtowa luzem
  • Przyjmowanie odpadów biodegradowalnych: liście, gałęzie, trawa, odpady biodegradowalne z targowisk, inne odpady pochodzenia roślinnego.
Adres: Zarząd Gospodarowania Odpadami, 93-469 Łódź, ul. Sanitariuszek 70/72,

Źródło: ZIM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy